Wydawnictwo PWN przedstawia kolejną książkę z kolekcji poświęconej analizie skuteczności energetycznej i ekonomicznej budowy i modernizacji elektrowni i elektrociepłowni w polskim systemie elektroenergetycznym.
Obecna pozycja dotyczy problematyki modernizacji elektrowni, a więc tematyki, która jest szczególnie aktualna. Publikacja pozwoli Czytelnikom na zaznajomienie się z nieprzystępnymi zagadnieniami związanymi z energetyczną i ekonomiczną opłacalnością pracy modyfikowanych bloków energetycznych.
W publikacji Czytelnik odszuka analizy dotyczące: skuteczności energetycznej i ekonomicznej całorocznej quasi-nieustalonej pracy elektrowni nadbudowanych turbozespołem gazowym w tzw. Układzie równoległym, który stanowi wyjątkowo znaczny potencjał modernizacyjny dla już istniejących bloków węglowych.
Praca quasi-nieustalona elektrowni to praca ze zmienną w czasie mocą wynikającą z konieczności regulowania produkcji energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym do jej chwilowego potrzeby; wydajności energetycznej i ekonomicznej całorocznej quasi-nieustalonej pracy elektrowni dostosowanych do kogeneracji.
Publikację kierujemy do studentów i pracowników naukowych uczelni technicznych na kierunkach: Energetyka, Elektrotechnika, Inżynieria środowiska, Mechanika i budowa sprzętów. Wydawnictwo poleca ją też inżynierom zajmującym się planowaniem, budową, a także eksploatacją elektrowni i elektrociepłowni, pracownikom energetyki zawodowej i inwestorom elektrowni i elektrociepłowni gazowo-parowych.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.