Podkreślenia wymagają trzy ważne wartości książki. Po pierwsze, aktualność podejmowanych treści. (... ) Po drugie, znaczną wartością książki jest rozważanie działań i projektów rewitalizacyjnych w oparciu o funkcjonalne przykłady, z uwzględnieniem zachodzących w ciągu ostatniej dekady przemian przestrzennych, gospodarczych i społecznych dotyczących konkretnego miasta, jego specyfiki historycznej, przemysłowej i przestrzennej. Godne uwagi jest, iż podejmowane rozważania obejmują nie tylko zakończone realizacje,również działania i projekty będące podczas realizacji i dopiero planowane. (... ) Po trzecie, książka napisana jest z zastosowaniem ciekawej narracji, skutkującej stopniowym wciąganiem czytelnika w prezentowane treści.
prof. Dr hab. Tadeusz Kudłacz,
Kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej, UEK w Krakowie
Kronika rozwoju miasta (... ) dokonana przez autora ma pokaźną wartość poznawczą. Dostarczając gotowych materiałów faktograficznych, może być istotnie ciekawa (...) dla badaczy socjologii miasta, prawników pracujących aktualnie nad Kodeksem Urbanistycznym, czy dla zaangażowanych w codzienną batalię o swe inwestycje dzielnicowe radnych, stowarzyszenia i fundacje walczące o miejsce w,,grze o przestrzeń" Krakowa.
dr hab. Inż. Arch. Krzysztof Skalski,
urbanista Paris X, prof. PPWSZ, em. Prof. UJ
Tytuł Rozwój miasta poprzez pryzmat procesów rewitalizacji Autor Marcin Kopeć Wydawnictwo Księgarnia Akademicka EAN 9788376388670 ISBN 9788376388670 Kategoria Literatura, Architektura ilość stron 753 Rok wydania 2017 Oprawa twarda