Autorzy pokazują, jak użyć ogólną wiedzę na temat zmiany zachowań – zwłaszcza model etapów zmiany − aby produktywnie leczyć zaburzenia związane z nadużywaniem substancji psychoaktywnych.
Książka mieści cenne dla klinicystów dane dotyczące oceny klientów, rozszerzania ich motywacji i zaangażowania oraz strategii terapeutycznych, które przynoszą najkorzystniejsze rezultaty na różnych etapach wychodzenia z nałogu. Uczy, jak pracować z pojedynczymi osobami, grupami osób, parami i rodzinami i jak leczyć uzależnionych o szczególnych wymaganiach – osoby popełniające przestępstwa pod wpływem substancji psychoaktywnych, a także kobiety nadużywające alkoholu i narkotyków.
Praca ta, oparta na najnowszych teoriach i badaniach naukowych, powinna się stać lekturą obowiązkową wszystkich specjalistów zajmujących się leczeniem uzależnień, w tym psychologów klinicznych, pracowników socjalnych, pielęgniarzy i pielęgniarek z oddziałów psychiatrycznych, terapeutów i psychiatrów. Może także być wyśmienitym materiałem pomocniczym dla wykładowców prowadzących zajęcia na temat nadużywania substancji psychoaktywnych oraz sposobów leczenia uzależnień w ramach studiów i szkoleń podyplomowych.
Tytuł Etapy zmiany w terapii uzależnień. Wybór i planowanie interwencji Autor Opracowanie zbiorowe Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego EAN 9788323339021 ISBN 9788323339021 Kategoria Akademicka\Akademicka-fachowa ilość stron 42232 Format 15.5x23x3.3 cm Rok wydania 2015 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.652 kg