Pewnego wieczoru osiem mennonickich pań zamyka się na strychu,wziąć udział w tajnym spotkaniu i podjąć najmocniej dramatyczną decyzję w swym życiu.
poprzez ostatnie dwa lata kobiety i dziewczynki z ich wspólnoty były w nocy nawiedzane przez demony i gwałcone. Powiedziano im, iż to kara za grzechy. Dzisiaj jednak okazało się, że nocnymi gośćmi tak naprawdę było kilku mężczyzn z ich własnej społeczności, którzy odurzali je i wykorzystywali. Kobiety, lękając się o los swój i swych córek, muszą dokonać wyboru: 1. Nie robić nic. 2. Zostać i walczyć. 3. Odejść.
Czasu jest mało. Kiedy nieobecni mężczyźni za parę dni wrócą do kolonii, będzie za późno. Mennonitki, kompletnie podporządkowane mężczyznom, niepiśmienne, nieznające choćby języka kraju, w którym żyją, muszą nie tylko zważyć swoje siły i możliwości,w dodatku rzucić wyzwanie własnym przekonaniom.
Głosy kobiet to oparta na prawdziwych wydarzeniach mistrzowska powieść demonstrująca historię kobiet, które mimo dramatycznych okoliczności upomniały się o prawo do decydowania o sobie.
„Fabuła tej niezwykłej, smutnej, wstrząsającej, lecz i poruszającej powieści natchnionej prawdziwymi wydarzeniami mogłaby zostać zaczerpnięta wprost z „Opowieści podręcznej"." Margaret Atwood
„oszałamiająca, wybuchowa powieść, w której napięcie udręki, miłości i gniewu narasta powoli, ale z ogromną siłą. Żadna z książek, które przeczytałam w ostatnim roku, nie opowiadała tak wyraźnie o naszej teraźniejszości, a jednocześnie nie sprawiała wrażenia tak nieśmiertelnej; niezmiennie wyśmienita Miriam Toews napisała książkę tak bliską greckiej tragedii, jak tylko może to zrobić współczesna zachodnia powieściopisarka." Lauren Groff
„W tym feministycznym manifeście groza zdarzeń wyłania się z opowieści stopniowo i subtelnie. Jednocześnie książka Toews kipi miłością i humorem, którymi autorka zaskarbiła sobie sympatię czytelników i czytelniczek. Echa doświadczeń z dzieciństwa pojawiają się w doskonałej twórczości Toews od samego początku, jednak nigdy dotąd autorka nie opisywała ich tak otwarcie, nigdy tak bezapelacyjnie nie krytykowała fundamentalizmu i jego obłudy. A czy wspomniałam już, iż to przezabawna książka? Wręcz przesycona charakterystycznym dla Toews przewrotnym poczuciem humoru." „The New York Times"
„Oszczędna, bezlitosna, złożona i trzymająca w napięciu. Ograniczony czas i jedno miejsce akcji dają wspaniały efekt dramatyczny." „The Wall Street Journal"
„Ta powieść sprawia, że śledzimy życie nieznanych nam ludzi z odległej społeczności, a ich ocalenie jawi nam się jako równie ważne i kruche jak nasze własne." „The Washington Post"
„Miriam Toews jest przezabawna i brawurowo szczera. Jest także mistrzynią sztuki ucieczki: w jej powieściach bohaterowie, zdawałoby się, schwytani los za każdym razem znajdują sposób, aby się wyzwolić." „The New Yorker"
„„Głosy pań" to ironiczna, nieskrępowana opowieść o naturze zła, wolnej woli,...