Rozwój zagranicznych przedsiębiorstw, a także sporych korporacji na polskim rynku sprawił, że reguły dotyczące wyglądu pracownika podczas wykonywania jego obowiązków stały się bardziej restrykcyjne. Znaczenie i potencjał ekonomiczny dress code'u dostrzegają także pracodawcy, w interesie których leży to, żeby pracownicy przyczyniali się do wzmacniania wizerunku marki.
Z drugiej strony zagadnienie to stanowi ograniczenie wolności zatrudnionych osób, a w skrajnych sytuacjach może prowadzić choćby do naruszenia dóbr osobistych i dyskryminacji. Publikacja stanowi kompleksową analizę zagadnienia ingerencji w wygląd pracownika z punktu widzenia prawa pracy, z uwzględnieniem uzasadnienia prawnego, form i granic ingerencji w tę sferę życia i konsekwencji dla stron stosunku pracy w przypadku przekroczenia swych uprawnień w omawianym zakresie.
Poruszono w niej jeszcze problematykę środków ochrony indywidualnej, uwzględniając obecną sytuację epidemiczną w kraju. Adresaci:Książka dedykowana jest jednocześnie dla prawników zajmujących się sporami z zakresu prawa pracy, jak i pracodawców i pracowników działów zasobów ludzkich, ustalających wymagania dotyczące wyglądu pracowników.
Ze względu na uniwersalny charakter zawartej w niej problematyki może zainteresować również osoby zatrudnione na każdym z etapów kariery zawodowej.