Autorka opracowania wywiązała się z postawionego zadania wręcz wzorcowo. Temat Obraz wroga Polski we współczesnej politycznej prasie narodowej nie budzi zastrzeżeń. (…) Na uwagę zasługuje wręcz benedyktyńska praca w odniesieniu do źródeł.
Przeanalizowano około 1000 artykułów z 22 periodyków i publicystykę i opracowania naukowe. Taka znaczna baza źródłowa umożliwiła sformułowanie niebudzących wątpliwości wniosków. Zastosowany sposób narracji z wykorzystaniem wykresów i grafów jest wręcz wzorcowy dla analizy ilościowej.
Autorka w pełni zachowała zasadę sine ira et studio, a podejście interdyscyplinarne umożliwiło wieloaspektową prezentację zagadnienia. (…) Konkludując, w sposób wszechstronny i krystaliczny ukazany został obraz wroga w prasie narodowej.
Praca spełnia więc wymogi poprawności merytorycznej, trafności doboru źródeł i efektywności spożytkowania literatury przedmiotu. Szeroko zakrojony obszar badań ułatwił Autorce sformułowanie odważnych generalizacji, które zgodnie z opinią Karla Poppera są bardziej cenne odporne na krytykę studia nad wyraz wąsko zakrojonego problemu badawczego.
Podsumowując, pracę uznaję za jedną z bardziej znaczących w odniesieniu do badanej tematyki. Z recenzji dr. Hab. Grzegorza Radomskiego, prof. UMK w Toruniu