"Popularność Pythona wynika z jego wszechstronności, prostoty, a także ze zwięzłości i z łatwości pisania kodu. Rozbudowywana z każdą aktualizacją kolekcja narzędzi i bibliotek zezwala na stosowanie Pythona do coraz bardziej specjalistycznych zadań, takich jak zabezpieczanie sieci. O tym, że produktywna ochrona sieci ma krytyczne znaczenie dla organizacji, świadczą powtarzające się przypadki cyberataków i utraty cennych informacji. Warto więc zastosować możliwości Pythona do wykrywania zagrożeń i rozwiązywania różnych problemów związanych z siecią.
Tę książkę docenią specjaliści do spraw bezpieczeństwa i inżynierowie sieci. Dzięki niej zapoznasz się z najnowszymi kompletami i bibliotekami Pythona i nauczysz się pisać skrypty, które pozwolą Ci zabezpieczyć sieć na wielu stopniach. Dowiesz się, w jaki sposób przesyłać dane i korzystać z sieci Tor. Nauczysz się także identyfikować podatności systemu na ataki, by tym wydajniej zapewnić mu bezpieczeństwo. W naturalny sposób przyswoisz wiedzę, która pozwoli Ci kreować w Pythonie bezpieczne aplikacje, zaczniesz jeszcze stosować techniki kryptograficzne i steganograficzne. Wyszukasz tu także wskazówki, jak rozwiązywać różnorodne problemy sieciowe, pisać skrypty do wykrywania zagrożeń sieci i stron internetowych, zabezpieczać urządzenia końcowe, pozyskiwać metadane i pisać skrypty kryptograficzne.
Najważniejsze zagadnienia:
skrypty automatyzujące procedury bezpieczeństwa i testy penetracyjne
narzędzia programistyczne służące do zabezpieczania sieci
automatyczna analiza serwerów
wykrywanie podatności na ataki i analiza bezpieczeństwa
praca z siecią Tor
używanie narzędzi do analizy śledczej
Python w sieci: najkorzystniejsza ochrona!
O autorze
Jose Manuel Ortega Candel jest inżynierem oprogramowania i analitykiem bezpieczeństwa. Specjalizuje się w nowych technikach i testowaniu otwartego oprogramowania. Współpracował z uczelniami informatycznymi, publikował artykuły i organizował konferencje. Był także prelegentem na różnorodnych krajowych i międzynarodowych spotkaniach."