\n\nPublikacja porusza tematykę migracji Polaków do dużej Brytanii w latach 2004–2016. Autor analizuje czynniki decydujące o wyborze sporej Brytanii jako kraju docelowego, takie jak m.in.: różnice płacowe, koszty podróży i utrzymania, ryzyko braku zatrudnienia, sieci migracyjne.
Opisuje także bariery prawne w dostępie do rynków pracy krajów wysoko rozwiniętych, a także inne kluczowe trudności dotyczące międzynarodowego przepływu pracowników, wraz z uzasadnieniem ich wpływu na strumienie migracyjne.
\n \n Prezentowane w książce zagadnienia teoretyczne dotyczące czynników migracji zarobkowych, a także ewolucji badań naukowych w tym zakresie są skonfrontowane z praktyką odnoszącą się do migracji Polaków do dużej Brytanii.
\n\nAnalizę przeprowadzono od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej do chwili, w której Brytyjczycy w referendum zadecydowali o opuszczeniu Wspólnoty. \n \n Publikacja jest asygnowana równocześnie dla pracowników administracji szczebla centralnego, jak i administracji samorządowej, a także dla naukowców zajmujących się migracjami międzynarodowymi.
Zainteresuje także studentów kierunków związanych z tą tematyką.