na pewno nie proste. Ścieżka jogi tradycyjnej, którą reprezentował Patańdźali, autor Jogasutr, była szkołą bezkompromisową. W formie niezmienionej jest dziś praktycznie niemożliwa do praktykowania. W związku z tym w swej bestsellerowej książce Maciej Wielobób podjął próbę reinterpretacji dzieła sprzed ponad 2 tysięcy lat i dobrania 195 sutr do naszych czasów i warunków życia, tak żeby każdy współczesny człowiek mógł przyswoić filozofię procesu doświadczania.
Studiując tę książkę, poznasz źródła, z których czerpią praktykujący jogę. Dowiesz się, jak należy medytować i dlaczego nie powinno się do tego podchodzić bez adekwatnej podbudowy intelektualnej i duchowej. Maciej Wielobób poprowadzi Cię śladem Patańdźalego ku najskuteczniejszym ścieżkom oczyszczenia umysłu, co przygotuje Cię do praktykowania konwencjonalnej jogi. Jeśli podejdziesz do tematu poważnie, Twoje dotychczasowe życie wyraźnie się zmieni, a Ty staniesz się nową osobą - nieskończenie mądrą i wolną.
W drugim wydaniu Psychologii jogi autor jeszcze uważniej przyjrzał się filologicznej warstwie pracy Patańdźalego. W dodatku uzupełnił aneks o medytację miłującej dobroci, a także mapę Jogasutr, która pozwoli lepiej zrozumieć podział sutr na grupy.