\n\nPublikacja prezentuje kompleksową analizę pojęcia legalności w kontekście kontroli sprawowanej przez sądy administracyjne. \n\nRozważania zawarte w książce podzielono na dwie części. W pierwszej autor szeroko omawia problematykę związania administracji prawem podczas wydawania decyzji administracyjnych.
W drugiej natomiast demonstruje prawne podstawy kontroli decyzji administracyjnej poprzez sądy administracyjne. \n\n W książce omówione zostały takie zagadnienia jak: definicja i zakres pojęcia legalności, modele używania prawa administracyjnego przez sądy administracyjne, zakres luzu decyzyjnego organów administracyjnych, zagrożenia wynikające z odmiennego rozumienia pojęcia legalności przez administrację i kontrolujące ją sądy.
\n\nPublikacja uwzględnia najnowsze zmiany Kodeksu nowoczesnania administracyjnego oraz Prawa o progresywnaniu przed sądami administracyjnymi wprowadzone ustawą z 7 kwietnia 2017 r. (Dz.U. Poz. 935), które weszły w życie 1 czerwca 2017 r.\n\nJest to pierwsza publikacja na rynku, która przedstawia temat legalności sądowej kontroli administracji z wielu perspektyw, odwołując się do dogmatyki, orzecznictwa i doktryny prawa administracyjnego i konstytucyjnego.
\n\n Adresaci:\nPublikacja jest przeznaczona dla fachowych uczestników postępowania sądowoadministracyjnego: adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, doradców podatkowych, a także pracowników administracji rządowej i samorządowej.
\n\n