\n\nW publikacji omówiono konstrukcję i znaczenie umów o podwykonawstwo w kontekście zamówień publicznych udzielanych na zasadach ogólnych, z uwzględnieniem zagadnień cywilnoprawnych. Autorka omawia tę problematykę na gruncie prawa polskiego z odniesieniami do przepisów prawa unijnego.
\n\n W monografii przedstawiono następujące zagadnienia: charakter prawny i komponenty składowe umowy o podwykonawstwo, dopuszczalność powierzenia wykonania części zamówienia osobom trzecim, ograniczenie możliwości korzystania z podwykonawstwa, podwykonawstwo na etapie przygotowania progresywnania, udzielania i wykonania zamówienia publicznego, prawa i obowiązki stron umowy o podwykonawstwo, instrumenty ochrony podwykonawców oraz dalszych podwykonawców (np.
systemy płatności wykonawcom, gwarancja zapłaty za roboty budowlane, obligatoryjne postanowienia umowy o roboty budowlane). \n\n Adresaci:\nKsiążka jest asygnowana dla sędziów, adwokatów, radców prawnych, jak ponadto pracowników administracji publicznej zajmujących się zamówieniami publicznymi.
Może także zainteresować dydaktyków i studentów publicznego prawa gospodarczego oraz przedsiębiorców będącym wykonawcami albo podwykonawcami.