\n\n Komentarz napisany przez praktyków i z myślą o praktykach w sposób kompleksowy omawia cywilne nowoczesnanie procesowe, tj. Przepisy Księgi pierwszej k.p.c. Uwzględnia wszystkie zmiany wprowadzone poprzez ustawę z 4.07.2019 r.
o zmianie ustawy - Kodeks progresywnania cywilnego, a także innych ustaw i zmiany wynikające z innych ustaw. \n\n \n\nNowelizacja dotyczy wielu instytucji prawa procesowego, w przeważającej części w postępowania procesowego.
Ma ona na celu najczęściej usprawnienie innowacyjnań sądowych w sprawach cywilnych, zapobieżenie ich przewlekłości, przeciwdziałanie nadużyciu prawa procesowego. \n\n \n\n Najważniejsze zmiany dotyczą: wprowadzenia postępowania przygotowawczego i planu rozprawy, nowych uprawnień i obowiązków stron i zawodowych pełnomocników, odformalizowania zasad nowoczesnania dowodowego, uzasadniania wyroków z urzędu, nowoczesnania apelacyjnego, wprowadzenia odrębnego innowacyjnania w sprawach gospodarczych.
\n\n \n\n W komentarzu w sposób dostępny wyjaśniono zasady użytkowania nowych przepisów, jak i tych niezmienionych ze wyróznioniem mocnego rozwiązania kwestii wzbudzających problemy w praktyce. \n\n \n\n Adresaci: \n\nOpracowanie asygnowane jest przeważnie dla praktyków prawa - sędziów, adwokatów i radców prawnych \n\n \n\nSprawdź także Kodeks postępowania Cywilnego KPC i nowelizację KPC 2019