\n\nPublikacja jest pierwszym kompleksowym opracowaniem o charakterze cywilistycznym statusu prawnego finansującego jako strony umowy leasingu w Kodeksie cywilnym. \n\nStatus prawny finansującego będącego podmiotem fachowym jest w wielu przypadkach niejasny, w związku z czym sprawia niemało problemów w praktyce.
Autorka wykazuje, które z praw, obowiązków i zasad odpowiedzialności kontraktowej finansującego stanowią stanowczy, niezmienny składnik jego pozycji prawnej, a które z nich mogą zostać wyłączone lub ukształtowane odmiennie.
\n\n Monografia obejmuje analizę: statusu finansującego jako przedsiębiorcy, wynikającego z istoty umowy leasingu, obowiązków i praw finansującego i związanych z nimi uprawnień i obowiązków korzystającego, reguł odpowiedzialności finansującego z tytułu niewykonania albo nienależytego wykonania umowy leasingu, granic dopuszczalnych modyfikacji, zakreślonych treścią zasady swobody umów.
\n\n Adresaci:\nKsiążka jest dedykowana dla praktyków zainteresowanych różnorodnymi możliwościami ukształtowania umowy leasingu i wynikającymi z nich konsekwencjami prawnymi, a także pracowników naukowych zajmujących się prawem i ekonomią, chcących zapoznać się z interpretacją przepisów Kodeksu cywilnego dotyczących umowy leasingu i postanowień wprowadzanych przez strony umów.
istotne wskazówki znajdą w niej na dodatek osoby świadczące usługi leasingowe oraz korzystające z nich, w tym klienci.