\n\nPierwsza publikacja opisującą kompleksowo zagadnienie kontroli przestrzegania przepisów prawa podatkowego w nowym stanie prawnym, tj. Po wejściu w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Opisano w niej aktualną strukturę organizacyjną, a także cały cykl tej kontroli od gromadzenia danych przez administrację skarbową przez wszystkie reżimy kontroli kończąc na zagadnieniach pełnomocnictwa i reprezentowania zobowiązanych.
\n\n W książce zaprezentowano: zasady prowadzenia kontroli podatkowej i celno-skarbowej, ze wyszczególnioniem tych odmienności i problemów prawnych, które występują lub mogą występować w trakcie wykorzystywania przepisów, zagadnienia związane z ustaleniem stanu faktycznego,głównie z władczym działaniem organów podatkowych, jak dodatkowo katalog praw i obowiązków leżących po stronie kontrolowanego, analizę przepisów związanych z gromadzeniem informacji podatkowych przez organy podatkowe, co jest bardzo znaczne ze względu na możliwość użycia tych danych przez organy podatkowe zarówno przed wszczęciem, jak i w samym progresywnaniu kontrolnym, zagadnienia związane z ustanowieniem i rolą pełnomocnika podczas kontroli.
Adresaci: \n\nPublikacja dedykowana jest dla pracowników Krajowej Administracji Skarbowej, doradców podatkowych, adwokatów, radców prawych i sędziów sądów administracyjnych.