Chińska Republika Ludowa, co najmniej od kilkunastu lat zauważalnie zmienia swój model rozwoju z eksploatacyjnego, nastawionego na szybki wzrost PKB kosztem jakości różnych dóbr publicznych, na rozwój trwały i jednostajny z poszanowaniem praw ekosystemu i wspieraniem progresywnych technice służących dekarbonizacji gospodarki, a w następstwie polepszeniu jakości życia i pracy swoich obywateli.
Za działania idące w tym kierunku władze chińskie są chwalone w świecie, a w niektórych rozmiarach realizacji wizji cywilizacji naturalnej i promocji i wsparcia udzielanego OZE, Chiny uchodzą wręcz za wzór do naśladowania.
Biorąc wszystkie wyżej wymienione elementy pod uwagę celowość podjętej poprzez Autora problematyki badawczej, jednocześnie w wymiarze poznawczym jak i praktycznym ocenić należy bardzo wysoko. Zagadnienie, będące przedmiotem naukowych Jego dociekań jest nie tylko ważne pod kątem geostrategicznym, aktualne i niebanalne poznawczo, ale też budzące sporo naukowych ocen, dyskusji i polemik.
Autor w przygotowanej pracy podjął się analizy zagadnienia atrakcyjnego poznawczo, o wielkim znaczeniu dla praktyki życia politycznego, gospodarczego i społecznego nie tylko w Chinach, lecz na całym świecie.....
z recenzji prof. Dr hab. M. Walkowskiego