Zdjęcia W kierunku nowej polityki energetycznej tom 1 marki Fnce

E-booki

Dostępność: Do kupienia

W kierunku nowej polityki energetycznej tom 1 (FNCE)

Do kupienia w: Sklep TaniaKsiazka.pl Marka: FNCE
39,90 zł
Idź do sklepuSuper oferta

Skrócony opis produktu

Zależność naszej cywilizacji od zaopatrzenia w energię jest pełna. Żaden z jej elementów nie może bez niej istnieć. Doszliśmy do momentu, w którym szeroko pojęty kanon tych dostaw determinuje...

Proponowany wporownywarce towar W kierunku nowej polityki energetycznej tom 1 marki Fnce możesz nabyć w TaniaKsiazka.pl w promocyjnej cenie 39,90 zł. Promocja ta jest wynikiem szerokiego porównania wielu sklepów oraz hurtowni w bazie danych.

Podstawowe cechy

ISBN

9788364541445

Wydawnictwo

Fnce

Sprawdź promocyjne oferty na W kierunku nowej polityki energetycznej tom 1 marki Fnce

Prezentujemy listę promocyjnych ofert na W kierunku nowej polityki energetycznej tom 1 marki Fnce jakie udało się odszukać. Zobacz oferty, warunki darmowej i ekspresowej dostawy, a także opinie o produkcie:

W kierunku nowej polityki energetycznej tom 1 marki Fnce (sklep TaniaKsiazka.pl)

39,90 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Idź do sklepuSuper oferta
Pokaż wszystkie oferty (1)
  • Informacje o dostępności towaru i cenach wykorzystane w zestawieniu indeksowane są w zasadzie w czasie rzeczywistym.

Pełny opis produktu

Zależność naszej cywilizacji od zaopatrzenia w energię jest całkowita. Żaden z jej części nie może bez niej istnieć. Doszliśmy do momentu, w którym szeroko pojęty kanon tych dostaw determinuje jakość życia mieszkańców naszej planety.

Jest czynnikiem decydującym o poziomie rozwoju technologicznego, gospodarczego, kulturowego, a nawet o stanie relacji międzyludzkich. Stała się dobrem egzystencjalnym, czyli takim, bez którego nie jesteśmy w stanie się rozwijać, a to, co stworzyliśmy, przetrwać, stąd też dbałość o zapewnienie trwałego i pewnego dostępu do niej.

Dotąd nasze zabiegi koncentrowały się na zabezpieczeniu dostępu do paliw kopalnych, a wysiłki ukierunkowano na to, by koszt ekonomiczny zaspokojenia naszych potrzeb był w tym przypadku osiągalnie najniższy.

na skutek czego rośnie konsumpcja, a wraz z nią podaż. Dynamika tego procesu niesie za sobą szereg wątpliwości związanych z celowością tej drogi rozwoju. Coraz częściej pojawiają się sugestie o jej zbliżaniu się do końca.

Nakładają się na to problemy związane z zatruciem środowiska naturalnego i zmianami klimatycznymi. Nie można ich ignorować. Nawet jeśli marginalizujemy antropogeniczny wymiar ostatniego z wymienionych aspektów, to absurdem byłoby negowanie pierwszego.

Jakość powietrza, którym oddychamy, czy wód, które wykorzystujemy w życiu powszednim, musi budzić niepokój. Dezaprobata wobec dalszej degradacji otaczającego nas ekosystemu jest zjawiskiem powszechnym.

Troska, pragnienie bronienia go i niewyrządzania w nim świadomie szkód z wolna stają się standardem także w Polsce. Dbałość ta w przeważającej mierze sprowadza się jednak do tych aspektów, które są dostrzegalne przez nasze zmysły.

Przeszkadzają nam rzeczy i zdarzenia, które zaburzają harmonię, jaką skłonni jesteśmy dojrzeć w środowisku przyrodniczym. Razi nas zatem niepożądany zapach, który w danym miejscu nie powinien występować.

Hałas wywołuje dyskomfort, a porozrzucane śmieci czy kłęby dymu spowijające ulice godzą w nasze dobre samopoczucie. Niechęć i odrazę odczuwamy, dotykając lepkich osadów będących skutkiem złego spalania produktów naftowych.

Nie każdy przejaw szkodliwej dla natury aktywności człowieka rejestrowany jest poprzez zmysły. Co z tym, czego nie możemy dojrzeć, poczuć, usłyszeć czy dotknąć? elementy, których nie doświadczamy bezpośrednio, nader niejednokrotnie skłonni jesteśmy ignorować.

Pozostają czynnikami, które nie pociągają za sobą spontanicznej reakcji. Ich oddziaływanie jest bardziej ograniczone. Wbrew nazwie naszego gatunku i wiedzy, jaką udało się nam posiąść, wyobraźnia i poznanie intelektualne problemu nie znajdują swego ujścia w działaniu.

Sama świadomość niczego tu nie zmienia. Członkowie organizacji proekologicznych obradują w klimatyzowanych pomieszczeniach, przedstawiciele partii programowo dbających o środowisko naturalne apelują o wyłączanie zbędnego oświetlenia w lokalu, a następnie zamawiają lody, których produkcja i przechowanie pochłaniają dziesiątki razy więcej energii aniżeli wspomniane oświetlenie etc.

Przykłady takie można mnożyć w nieskończoność. Konkluzja pojawia się jedna. Nie wydaje się, byśmy byli gotowi ratować naszą planetę kosztem wyrzeczeń związanych z redukcją komfortu życia, jaki dotąd sobie zapewniliśmy, przy okazji ją niszcząc.

Zdecydowanej większości z nas mentalnie nie stać na takie poświęcenie i nie podejmie się go dobrowolnie. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Prawdopodobnie, kiedyś będziemy do tego skłonni, ale co z najbliższą przyszłością? Czy możemy czekać bezczynnie? Zachowanie dotychczasowych standardów też nie wydaje się być trafnym rozwiązaniem.

Przyczyni się do dalszej destrukcji naszego otoczenia przyrodniczego z jednej strony, natomiast z drugiej będzie skutkowało szybszym tempem kurczenia się rezerw naturalnych ascetycznców energetycznych. Obawy te towarzyszą nam od lat.

Stały się częścią codzienności. Przed półwieczem zasoby ropy naftowej szacowano na 50 lat. Przed ćwierćwieczem było podobnie i poprzez dekady oceniano je jako wystarczające na taki sam czas. Nihil novi sub sole? Co do tego można mieć poważne wątpliwości.

nawet jeśli przyjmiemy stan ich zasobów geologicznych jako wystarczający na tak długi okres, to i tak problem topnienia zapasów pozostaje i co więcej już dzisiaj wymaga zajęcia się nim. Wskazane wielkości dotyczą bowiem wszystkich istniejących złóż, jednocześnie tych łatwo-, jak i trudnodostępnych.

Z przyczyn czysto ekonomicznych absolutnie nikt nie eksploatuje tych ostatnich, mając dostęp do pierwszych z wymienionych. W rezultacie złoża nienastręczające trudności w wydobyciu ulegną wyczerpaniu tym szybciej im większe będzie zapotrzebowanie na paliwo, którego dostarczają.

Sięganie do nowych rezerw w przeważającej mierze oznacza dotarcie do bezkompromisowca położonego w miejscach, z których wyciągnięcie go na powierzchnię jest bardziej kłopotliwe i trudniejsze. To przekłada się też na jego wyższą cenę.

niewątpliwie nie wzrośnie ona nagle. Będzie się podnosiła stopniowo w tempie, w jakim napoczynać będziemy złoża dotąd nieeksploatowane. Brak drastycznych zmian będzie czynnikiem neutralizującym odczuwalność rozszerzonych kosztów.

Jednym z podstawowych ich determinantów okażą się nasze nawyki. Jesteśmy skłonni płacić za paliwa więcej, tj. Wytwarzać wyższe koszty transportu, ogrzewania, oświetlenia etc., byle tylko nie rozstawać się z dotychczasowym stylem życia.

Robimy to, znając zagrożenie wynikające z tej postawy i posiadając świadomość tymczasowości takiego progresywnania. Nie jesteśmy w stanie zapobiec konieczności zmiany przyzwyczajeń, lecz staramy się przesunąć ten moment w czasie tak daleko, jak to realne.

Pytanie, dlaczego tak bardzo wzbraniamy się przed tym, co i tak uczynić musimy, dotyczy ludzkiej natury. Wyczerpujących odpowiedzi dostarczy nam każdy podręcznik psychologii społecznej. Nie jest to wiedza reglamentowana.

Są to te same przyczyny, które leżą np. U źródeł absencji w demokratycznych wyborach, a więc przeniesienie odpowiedzialności na innych i brak wiary we wpływ wysiłku jednostkowego na losy ogółu. Nakłada się na to pula okoliczności właściwych dla prokrastynacji.

Leki przed porażką, bezradnością, izolacją etc. Chęć utrzymania dotychczasowego systemu wartości, perfekcjonizm… Waga i ranga problemu nie umożliwia dalsze trwonienie czasu. Ma on bowiem rozmiar egzystencjalny i to w każdym rozumieniu tego terminu.

w sytuacji części społeczeństwa negującego bądź marginalizującego znaczenie wpływu działalności człowieka na globalne ocieplenie znajduje swoje odzwierciedlenie we wzroście cen surowców energetycznych wynikającym z nadmienionych ograniczeń zasobów naturalnych, do których dostęp nie jest trudny, a co się z tym łączy pozwala na tanie ich wydobycie.

Dla pozostałych jest próbą zachowania życia na naszej planecie takim, jakie znamy. Bez względu na pobudki i motyw, potrzeba działania stanowi idee integrującą jednych i drugich. Nie brak też takich, którzy w zmianie kultury energetycznej upatrują szans rozwoju gospodarczego i skłonni są przypisywać jej rolę narzędzia pozwalającego na ożywienie rynku, a także wprowadzenia go w stan długookresowej prawidłowej koniunktury.

I oni nie są rzecznikami dalszego utrzymywania stanu istniejącego. Kluczowego znaczenia nabiera dobór kierunku działania. Poprawa produktywności farm wiatrowych i solarnych, świeże spojrzenie na wodór jako ergonomiczny nośnik energii, pełniejsze wykorzystanie biomasy i produkcja biopaliw zdają się być perspektywicznymi rozwiązaniami.

Czy któreś z nich ma większe od pozostałych predyspozycje, aby stać się wiodącym źródłem? Jakie nadzieje możemy z nimi wiązać? W jakim stopniu OZE mogą już dziś zabezpieczyć nasze zapotrzebowania? Na jakim etapie rozwoju znajdują się świeże technologie z nimi związane i kiedy możemy spodziewać się zakończenia prac nad każda z nich?

Parametry

ISBN

9788364541445

Wydawnictwo

Fnce

Ilość stron

420

Rok wydania

2020

Kategoria

E-booki

Producent

FNCE

Opinia użytkowników

-

Opinie oraz Recenzje

Roman H.
Roman H.
28.11.2024
Nadesłana przez klienta opinia produktu FNCE pomoże innym odwiedzającym
Jeżeli tylko miałeś szansę skorzystać z W kierunku nowej polityki energetycznej tom 1 marki Fnce podziel się z nami swoją recenzją i opinią. Podaj jakie są Twoje wrażenia z użytkowania, czy nie żałujesz zakupu, a także czy relacja jakość / cena jest dla Ciebie na dobrym poziomie.

Dodaj opinię lub recenzję

Powiązane

Rekomendacja
FNCE Fnce Bezpieczeństwo europy środkowo-wschodniej. perspektywa narodowa i międzynarodowa
Tytułowy problem recenzowanej monografii – bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej w perspektywie narodowej i międzynarodowej ma aktualnie...
Rekomendacja
FNCE Fnce Przestrzenie edukacyjnego współdziałania w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego t.1
Tom monografii zaczyna dział Edukacja a społeczeństwo obywatelskie. Odnajdziemy tu rozważania zarówno teoretyczne, jak i poręczne w kontekście...
Rekomendacja
FNCE Fnce Rozmowy z ideą - iwo kijewski, łukasz perzyna, julia krakowiak (pdf)
Książkę pod redakcją I. Kijewskiego należy traktować jako niezwykły zbiór rozmów (i wspomnień) ze świadkami najnowszej historii Polski....
Rekomendacja
FNCE Fnce Zasada wyłączności ustawy wyrażona w art. 217 konstytucji rzeczpospolitej polskiej z 1997 r
Opis ze wstępu(...) Konstytucja jako ustawa stanowcza ogranicza samowolę twórców aktów wykonawczych w kształtowaniu prawa podatkowego. W...
Rekomendacja
FNCE Totius mundi philohistor studia georgio strzelczyk octuagenario oblata, AZ#50F011F5EB/DL-ebwm/pdf
Tom przeznaczony jest Profesorowi Jerzemu Strzelczykowi z okazji Osiemdziesiątych Urodzin. Zgromadzono w nim pięćdziesiąt dwa studia poświęcone...
Rekomendacja
FNCE Formułowanie kategorii pojęciowej bezpieczeństwa - jerzy stańczyk (pdf) Fnce
"Przedstawiona do recenzji monografia stanowi pogłębione analityczno-porównawcze studium semantyczne postrzegania, a także definiowania...
Rekomendacja
FNCE Fnce Ochrona informacji niejawnych w perspektywie krajowej i międzynarodowej
Nadrzędność bezpieczeństwa nad innymi dziedzinami życia i funkcjonowania państw jest dość szczególna, albowiem jest wartością, której osiąganie...
Rekomendacja
FNCE Służby specjalne w systemie bezpieczeństwa państwa praktyczne aspekty bezpieczeństwa t.1, AZ#7BF53BC4EB/DL-ebwm/pdf
Bezpieczeństwo państwa to stan zrównoważonego funkcjonowania i rozwoju, niezakłóconego wewnętrznymi lub zewnętrznymi zagrożeniami wymierzonymi...
Rekomendacja
FNCE Liderzy Podziemia Solidarności. Zeszyt 4. Krzysztof Pusz, Ryszard Pusz (E-book), AZ#FA54FE74EB/DL-ebwm/pdf
Struktury gdańskie były w pełni rozbite, stocznia nie drukowała ulotek, wszystko właściwie leżało i jedyną dużą drukarnię mieliśmy tylko...
Rekomendacja
FNCE Fnce Przestrzenie edukacyjnego współdziałania w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego t.2
Rzeczywistość doby XXI wieku stawia szereg wyzwań przed szeroko pojętą edukacją. Zmieniający się dynamicznie świat, w którym przychodzi...
Rekomendacja
FNCE Nienaruszalność, trwałość i bezpieczeństwo granic rzeczypospolitej polskiej, 978-83-677-8630-0
Piśmiennictwo poświęcone bezpieczeństwu granic Rzeczypospolitej Polskiej jest wyjątkowo bogate. Chodzi tutaj równocześnie o czasopiśmiennictwo,...
Rekomendacja
FNCE Jedwabne tkaniny odzieżowe 1700-1800. francja anglia włochy produkcja wzornictwo handel
Książka poświęcona jest osiemnastowiecznym jedwabnym dzianinom konfekcyjnym z zasady o wzorach tkanych – ich produkcji, wzornictwu oraz...
Wybrane dla Ciebie
Rekomendacja
Prosto z mostu, czyli wywody człowieka logicznego
Do sklepu Szczegóły

Prosto z mostu, czyli wywody człowieka logicznego

45,43 zł
Książka podejmuje tematy tabu o których na co dzień ludzie boją się głośno mówić. Pokazuje znane i mniej znane przykłady: obłudy, kłamstwa,...
Rekomendacja
Szydełko. zabawki Literat
Do sklepu Szczegóły

Szydełko. zabawki Literat

9,21 zł
Szydełkowanie to obecnie nad wyraz popularne hobby. Raduje się zainteresowaniem jednocześnie dziewczynek 7-8-letnich, jak i pań w każdym...
Rekomendacja
Tajemnice dworu sułtana. księga vii. hatidże
Do sklepu Szczegóły

Tajemnice dworu sułtana. księga vii. hatidże

20,00 zł
Żyli w dwóch różnorodnych światach… zespoliło ich przeznaczenie. Książka, która zainspirowała twórców serialu doskonałe stulecie. Ona jest...
Rekomendacja
Odlotowe gołębie łapią bandytów
Do sklepu Szczegóły

Odlotowe gołębie łapią bandytów

26,03 zł
ODLOTOWE GOŁĘBIE ŁAPIĄ BANDYTÓWKażdy prawdziwy gołąb da się pokroić za okruszki. Mniam! Mniam! Mniam! Lubicie frytki? Pizzę? Lody? Tym dla...
Rekomendacja
Harlequin Gorąco jak przed laty
Do sklepu Szczegóły

Harlequin Gorąco jak przed laty

8,98 zł
Przystojny, zmysłowy, bogaty, seksowny – oto popularny hokeista Jordan Serenghetti. Kontuzjowany trafia w ręce rehabilitantki Sery. Sera...
Rekomendacja
Kartkówki. edukacja polonistyczna i matematyczna. klasa 1 Literat
Tytuł Kartkówki. Edukacja polonistyczna i matematyczna. Klasa 1 Podtytuł Materiały edukacyjne Autor Beata Guzowska Język polski Wydawnictwo...
Rekomendacja
Wiatr przez dziurkę od klucza. mroczna wieża. tom 4.5
Roland z Gilead jest rewolwerowcem, jednym z nielicznych usiłujących utrzymać porządek w świecie rosnącego bezprawia, połączeniem błędnego...
Rekomendacja
Zasada równości stron w procesie cywilnym Wydawnictwo c.h beck
Niniejsza monografia poświęcona jest zasadzie równości stron w procesie cywilnym. Mimo iż zasada równości nie została sformułowana wprost...
Rekomendacja
Literat Pielęgnacja włosów w domu
Do sklepu Szczegóły

Literat Pielęgnacja włosów w domu

2,18 zł
Poradnik Pielęgnacja włosów w domu mieści mnóstwo cennych danych i porad, jak samodzielnie w warunkach domowych uzyskać spektakularne, zdrowe,...
Rekomendacja
Chłopcy z placu broni ferenca molnara, AZ#567596AAEB/DL-ebwm/pdf
Rzetelne i przystępnie napisane opracowanie lektury, m.in. Szczegółowe i znaczne streszczenie, skrupulatna analiza, charakterystyka bohaterów,...
Rekomendacja
Beata guzowska Sprawdziany. język polski. przyroda. klasa iii
Sprawdziany, opracowane przez nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem, dedykowane są dla uczniów klasy III szkoły podstawowej do samodzielnej...
Rekomendacja
Marta jendraszak Jak upinać długie włosy
Do sklepu Szczegóły

Marta jendraszak Jak upinać długie włosy

5,93 zł
Poradnik powstał z myślą o wszelkich mamach, by mogły w nim znaleźć inspiracje do wykonania niebanalnych fryzur dla swoich córek. Przedstawione...