Wydaje się, iż osiągnięcie sukcesu i zdobycie sporych pieniędzy wymaga nadludzkiej mocy, pracowitości i niebywałego szczęścia. Obojętnie, czy mowa o wygranej w kasynie, czy o niezwykle zyskownej inwestycji, udaje się to tylko garstce urodzonych pod wyjątkowo pomyślną gwiazdą. Szukanie jakichkolwiek racjonalnych możliwości złamania systemu którejkolwiek gry hazardowej raczej nie daje prawidłowych rezultatów. A próby zarobienia sporych pieniędzy na giełdzie kończą się błyskotliwą porażką. Ostatnimi laty zresztą inwestowanie na giełdzie coraz bardziej upodabnia się do wyrafinowanej gry hazardowej.
Tymczasem klucz do złamania zasad gry hazardowej czy także gry rynkowej istnieje, a jego efektywność została udowodniona w praktyce. W tej autobiograficznej książce odnajdziesz niezwykłą historię człowieka, który posiadając za sobą udaną karierę akademicką, postanowił wypróbować swoje teorie w praktyce, dokładniej - na własnej skórze. Przy tym udało mu się zachować prostotę wykorzystywanych strategii. Udowodnił, iż dzięki racjonalnym zasadom wywiedzionym wprost z matematyki czy statystyki, niekiedy z wykorzystaniem komputera, można systematycznie wygrywać w kasynie albo na rynku. O wielkości Edwarda O. Thorpa świadczy jeszcze jego umiejętność wycofania się ze świata znacznych pieniędzy po to, by zająć się czymś innym oraz cieszyć się życiem i skatalogowanym posiadajątkiem.
W książce Thorp w interesujący sposób opowiada o swych pasjach i motywacjach, a także o niezwykłej ciekawości świata. Pozwala prześledzić ścieżkę, która doprowadziła go do odrzucenia powszechnie akceptowanych poglądów i skłoniła do poszukiwań. Opisuje, w jaki sposób dochodził do rewolucyjnych rozwiązań dotychczas nierozstrzygniętych zagadnień. Opowieść Thorpa jest fascynującą podróżą intelektualną poprzez krainę matematyki, gier losowych i rynków finansowych. To książka, która zachęca do logicznego myślenia o pozornie nieracjonalnym świecie.
Oto jak dzięki mocy własnego umysłu pokonać los, oszustów i wielkie korporacje!
Edward O. Thorp jest amerykańskim profesorem matematyki i zwolennikiem racjonalnych metod inwestowania. Zajmował się statystyką, hazardem i zarządzaniem funduszami hedgingowymi. Udowodnił, że dzięki matematyce można wygrywać w blackjacka, a przy pomocy komputera — w ruletkę. Z wielkim powodzeniem stosował ilościowe techniki inwestycyjne na rynkach finansowych. Obecnie zadowala się życiem na emeryturze. Mieszka w Newport Beach w Kalifornii.