Książka wpisuje się w ogólnoświatową dyskusję na temat superwizji. Jest wartościowym i pierwszym w Polsce podręcznikiem poświęconym zagadnieniom superwizji w terapii poznawczo-behawioralnej. Demonstruje komplet podstawowych problemów dotyczących superwizji, które mogą być wykorzystane w różnorodnych modelach/sposobach psychoterapii (wykraczających poza terapię poznawczo-behawioralną).
Praca ma wybitne walory dydaktyczne nie tylko dla psychoterapeutów i superwizorów, ale także dla nauczycieli akademickich i studentów, zwłaszcza takich kierunków jak psychologia kliniczna, psychiatria czy pedagogika specjalna.
Z recenzji prof. Dr hab. Magdaleny Marszal-Wiśniewskiej Szkolenie w psychoterapii me może być już ujmowane jako przedsięwzięcie prywatne, ale jako proces, który dotyczy zdrowia publicznego. Superwizja odgrywa główną rolę w trakcie szkolenia, zapewniając, iż psycho-terapeuci bezustannie swoim klientom wysoki standard opieki - są sprawni, sprawni, z pasją zaangażowani w problemy pacjenta i empatyczni oraz przestrzegają zasad etycznych.
Prof. Eduardo Keegan, Uniwersytet w Buenos Aires, Argentyna