Dwa spośród najistotniej znaczących fenomenów polskiej kultury początków XXI wieku prace graficzne Grzegorza Laszuka i działalność TR Warszawa spotykają się w jednej książce, która eksploruje i bada pogranicza teatru i komunikacji wizualnej.
Głosy z obszaru teatru i projektowania przeplatają się i przenikają, stwarzając czasami spójną, a innym razem rozbieżną narrację o współpracy Laszuka z TR Warszawa. Całość wielowymiarowej opowieści umieszczona jest w kontekście problemów i przemian politycznych w Polsce pierwszej dekady nowego wieku, na które jednocześnie prace Laszuka, jak i przedstawienia TR Warszawa żywo i bezpośrednio reagowały.
dzięki czemu wyłania się obraz nie tylko przenikania się sztuk, ale także przenikania się sztuki z rzeczywistością. Bogato ilustrowana, dwujęzyczna książka prezentuje prekursorskie projekty Grzegorza Laszuka dla awangardowego teatru TR Warszawa.
Prace pozostające na pograniczu artbooka i jednostkowej ekspresji artystycznej spotykają się z w pełni funkcjonalnymi elementami identyfikacji wizualnej. Pierwsze plakaty Laszuka produkowane pod koniec lat 90.
na zamówienie teatru, zwanego jeszcze wtedy Teatrem różnorodności, były wyznacznikami całkowicie nowego podejścia do projektowania graficznego i razem z teatralnymi eksperymentami stworzyły nieszablonową jakość na polskiej scenie kulturalnej.
Książka zawiera wywiady z twórcami teatralnymi, Grzegorzem Jarzyną i Agnieszką Tuszyńską, rozmowę z Grzegorzem Laszukiem przeprowadzoną poprzez krytyka teatralnego Romana Pawłowskiego, a także krytyczny wstęp sytuujący fenomen prac Laszuka w kontekście przemian dizajnu w Polsce.
Całości towarzyszą fotografie Macieja Landsberga. Tytuł Tr Laszuk Dizajn i rewolucja w teatrze Autor praca zbiorowa Wydawnictwo Fundacja Bęc Zmiana EAN 9788392904434 ISBN 9788392904434 Kategoria Literatura, Sztuka liczba stron 160 Format 16,6x24 cm Rok wydania 2019 Oprawa broszurowa