„Bezdrożny ląd#8221; jest w dorobku autora pozycją szczególną. Książka powstała podczas pobytu we francuskich Pirenejach, w całkowitym odosobnieniu. Utwór składa się z krótkich esejów, traktujących o najważniejszych zagadnieniach nurtujących współczesnego człowieka. Nie odnosząc się do religii, świętych pism czy wybitnych postaci, stanowi niejako esencję duchowego i filozoficznego dorobku ludzkości.
Messing konsekwentnie pozbawia nas iluzji narosłych podczas duchowych poszukiwań – szczególnie i wyraźnie ukazując to, co jest naprawdę i czym rzeczywiście jesteśmy. Jest to perspektywa pokaźnie szersza od koncepcji rekomendowanych przez różne systemy wierzeń bądź lubiane ostatnio kierunki New Age. Przesłanie autora napawa nadzieją i optymizmem, a uważny Czytelnik na pewno pojmie, jak można je zrealizować...
O Autorze:
Marcel Messing – holenderski pisarz, mistyk, filozof i poeta – urodził się w 1945 roku w Hadze. Studiował i wykładał antropologię kulturową, filozofię i religioznawstwo porównawcze. Był pracownikiem naukowym w Biblioteca Philosophica Hermetica w Amsterdamie.
W swych książkach porusza kwestie religii i duchowości na przestrzeni dziejów. Pisząc pomiędzy innymi o oświeceniu i wyzwoleniu, pokazuje i łączy zdobycze mistyki Zachodu
i Wschodu. W Polsce ukazały się dotąd dwie pozycje Messinga: „Las wtajemniczenia#8221; i „Ewangelia Tomasza#8221;. Inne, opublikowane na Zachodzie książki to: „Od drzewa życia do krzyża#8221;, „Gnostyczna mądrość Wschodu i Zachodu#8221;, „Jan od Krzyża, mistyk wszystkiego i nicości#8221;, „między światłem a ciemnością#8221; i dwutomowe dzieło „O przypowieściach Jezusa#8221;.
Pozostałe dane (w formacie PDF):
Spis treści
Wprowadzenie
Przykładowy fragment książki 1
Przykładowy fragment książki 2