Wartościowa książka wypełniająca lukę w literaturze poświęconej terapii dynamicznej, a także uwzględniająca nowatorskie badania i rozwój teorii. Autorzy opisują podstawowe zasady i wyjątkowe aspekty podejścia dynamicznego, a także obalają przestarzałe, stereotypowe poglądy na temat psychoterapii dynamicznej.
dr Kenneth N. Levy, Department of Psychology, Pennsylvania State University Autorzy łączą konwencjonalne strategie psychodynamiczne z najnowszymi ustaleniami w tej dziedzinie. Poszczególne rozdziały zawierają przykłady kliniczne będące ilustracją strategii i technik.
Opracowanie to łączy psychoterapię z terapią par i rodzin, psychologią pozytywną i leczeniem psychofarmakologicznym. Gorąco polecam tę książkę klinicystom i studentom, którzy chcą poznać najnowsze osiągnięcia w terapii psychodynamicznej.
dr n. Med. Aaron T. Beck, emerytowany profesor psychiatrii, Wydział Medyczny Uniwersytetu Pensylwanii Ten zajmujący przewodnik - demonstrujący pragmatyczną, opartą na dowodach metodę prowadzenia terapii psychodynamicznej - jest potężnie osadzony we współczesnej praktyce klinicznej i badaniach.
Odzwierciedla otwarte podejście do nowych zjawisk oddziałujących na technologię terapii dynamicznej, takich jak terapia poznawczo-behawioralna i psychologia pozytywna. Oferuje inne rozumienie najczęstszych problemów, z jakimi zmagają się pacjenci - depresji, obsesyjności, niskiego poczucia własnej wartości, strachu przed porzuceniem, lęku napadowego i traumy - i demonstruje, jak należy zorganizować i prowadzić produktywne interwencje psychodynamiczne.
wielki materiał kliniczny jest wyśmienitą ilustracją każdego etapu terapii, począwszy od nawiązania relacji aż do jej zakończenia. Dr n. Med. Richard F. Summers? profesor i kierownik programu szkoleniowego dla rezydentów odbywających specjalizację z psychiatrii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Pensylwanii, wykładowca w Philadelphia Center for Psychoanalysis.
Dr Jacques P. Barber? dziekan Derner Institute of Advanced Psychological Studies na Uniwersytecie Adelphi na Long Island, a także emerytowany profesor psychologii w Zakładzie Psychiatrii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Pensylwanii.