W książce zaprezentowano wyniki badań dotyczące zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) poprzez trzech kluczowych interesariuszy społeczeństwa informacyjnego, a mianowicie gospodarstwa domowe, przedsiębiorstwa i administrację publiczną.
Czytelnicy znajdą w niej odpowiedź na pytania: - Jakie czynniki determinują sukces użycia ICT w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach i administracji publicznej w Polsce? - Jaki jest poziom użycia ICT w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach i administracji publicznej w Polsce? - Jak mierzyć poziom użycia ICT w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach i administracji publicznej w Polsce? Zaproponowane katalogi krytycznych czynników sukcesu użycia ICT przez interesariuszy społeczeństwa informacyjnego w Polsce, zidentyfikowane czynniki krytyczne, rozpoznany poziom użycia ICT oraz propozycja wskaźników do pomiaru poziomu użycia ICT mogą być w różnoraki sposób spożytkowane poprzez środowiska akademickie i praktyków gospodarczych.
Badacze mogą doskonalić zaproponowane katalogi i metodologię ich opracowania oraz użyć je do badania krytycznych czynników sukcesu użycia ICT, także w innych krajach, w szczególności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Natomiast praktycy biznesowi, administracja publiczna i władze publiczne mogą użyć wyniki badań w podejmowaniu decyzji strategicznych dotyczących dostępu do ICT, kompetencji ICT i rzeczywistego wykorzystywania ICT w Polsce.
ponadto metodologia i wyniki badań nad poziomem użycia ICT i zaproponowany komplet wskaźników do pomiaru tego poziomu mogą stanowić pole do dalszych eksploracji naukowych i ergonomicznych implementacji.
Autorami książki są pracownicy naukowi specjalizujący się w problematyce informatyki ekonomicznej i zarządzania.