To nie ma prawa się udać. Związek między kobietą a mężczyzną jest bez szans na powodzenie, biorąc pod uwagę tak inny sposób odbierania świata, analizowania, przetwarzania i przepuszczania go przez tryby mózgu.
(...) Mózg kobiety i mózg mężczyzny są jak dwa różne pasma górskie przedzielone przepaściami, nad którymi w żaden sposób nie da się zbudować mostu. (...) Czy skazane na tarcia relacje można zmienić? Myślę, iż po przeczytaniu tej książki z pewnością można spróbować zrozumieć, żeby łatwiej kreować coś razem.
A czasem po prostu nie wysyłać nieświadomie sygnałów interpretowanych inaczej, niżeli nam się wydaje. "Ona, On i mózg" to mapa drogowa relacji damsko-męskich, instrukcja obsługi udanego związku. Marta Kielczyk (dziennikarka telewizyjna) Dlaczego kobiety wybaczają, a nie zapominają? Dlaczego mężczyzna małomówny jest najszczególniej płodny? Dlaczego niewyspane kobiety zakochują się rzadziej? Książka "Ona, On i Mózg" opowiada na te i dużo innych pytań dotyczących różnic w myśleniu pań i panów.
Autorzy - duet damsko-męski - z pokaźnym obiektywizmem podchodzą jednocześnie do konkretnych jak i słabych stron obu płci. Zrozumiale i obrazowo tłumaczą, jak funkcjonują te dwa, tak skrajnie różnorodne światy. Żaden nie jest udoskonalony.
Oba jednakowo ważne. Przynajmniej w tej książce. Ewelina Lis (Newsweek) Mózg w samokiwitym sosie Starożytni niejednokrotnie umniejszali rolę mózgu, ciekaw się nim przeważnie z powodów kulinarnych.(...) Dziś wiemy już, do czego służy.
(...) siedzibą naszych myśli, wyborów i emocji jest mózg, a nie przykładowo krew albo serce. Nie powielajmy więc błędu starożytnych. Choć móżdżek wciąż smakuje perfekcyjnie, przykładowo wieprzowy zapiekany w kokilkach z pomidorami i czosnkiem, warto zainteresować się nim dodatkowo z innych powodów.
Wiktor Ferfecki (Rzeczpospolita)