Bezpieczeństwo systemów informatycznych niejednemu spędza sen z powiek, konsekwencje udanego włamania bowiem mogą oznaczać milionowe straty i zrujnowaną reputację. Przy czym trafne zabezpieczenie systemu jest dla wielu podmiotów bardzo nieprzystępne, gdyż w zespołach brakuje osób z odpowiednimi umiejętnościami.
choćby zatrudnienie zewnętrznego konsultanta nie daje gwarancji, iż firmowy system informatyczny będzie bezpieczny i trafnie chroniony przed atakami. Okazuje się, że najpewniejszą metodą jest gruntowne przyswojenie wiedzy i umiejętności hakerskich.
Ta książka stanowi kurs funkcjonalnych technik hakowania, dzięki którym skrupulatnie poznasz zasady i narzędzia używane do przełamywania zabezpieczeń i uzyskiwania dostępu do bronionych danych. Dowiesz się, w jaki sposób należy się przygotować do przeprowadzenia ataku i jakie aspekty infrastruktury sieciowej stanowią o jej niedoskonałości i podatności.
Poznasz metody zbierania informacji z otwartych źródeł, systemu DNS, usług pocztowych, serwerów WWW, sieci VPN, serwerów plików albo baz danych i aplikacji sieciowych. Nauczysz się korzystać z narzędzi i exploitów do hakowania systemów: Linux, Unix i Microsoft Windows.
Do użytecznych ćwiczeń posłużą Ci laboratoria - specjalne środowiska przygotowane do bezpiecznego hakowania, dzięki temu łatwiej zdobędziesz potrzebne umiejętności. W książce: teoretyczne, praktyczne, prawne i etyczne aspekty hakowania koncepcja purpurowych zespołów protokoły współczesnego internetu i ich problemy włamywanie się do sprzętów pracujących pod kontrolą zróżnicowanych systemów operacyjnych krytyczne podatności aplikacji sieciowych metody zawodowego hakera Przekonaj się, jak z łatwością jest się włamać do Twojego systemu Powyższy opis pochodzi od wydawcy.