Programistów Pythona ograniczają tylko wyobraźnia i technologia. Nic dziwnego, że rzesza osób zafascynowanych Pythonem stale rośnie, podobnie jak liczba adeptów programowania w tym języku. Po ugruntowaniu podstaw tworzenia kodu można już pisać całkiem funkcjonalne aplikacje, jednak prawdziwa moc Pythona i satysfakcja z pracy z nim objawiają się dopiero po opanowaniu nieco bardziej złożonych zagadnień.
Jeśli więc znasz podstawową składnię i najważniejsze zasady rządzące Pythonem, czas na naukę pisania czystego, czytelnego i przystępnego do utrzymania kodu — kodu pythonicznego! Dzięki tej książce przyswoisz najkorzystniejsze zasady konfigurowania środowiska programistycznego i praktyki programistyczne ulepszające czytelność kodu.
wynajdziesz tu niemało przydatnych wskazówek dotyczących posługiwania się wierszem polecenia i takimi narzędziami jak formatery kodu, kontrolery typów, lintery, a nawet systemy kontroli wersji. Od strony ergonomicznej poznasz techniki organizacji kodu i tworzenia jego dokumentacji.
Nie brakinnowacyjnych zagadnień, jak pomiary skuteczności kodu czy analiza algorytmów Big O. Dużo miejsca poświęcono w dodatku pythonicznemu paradygmatowi programowania zorientowanego obiektowo. Dowiesz się więc, jak prawidłowo pisać klasy, korzystać z mechanizmów dziedziczenia i czym są metody dunder.
To wspaniały przewodnik na drodze, którą musi pokonać początkujący, żeby stać się profesjonalnym programistą Pythona. W książce między innymi: czym jest dobry styl programowania automatyczne formatowanie kodu w Pythonie standardowe źródła błędów i ich wykrywanie organizacja plików kodu w projektach programowanie funkcyjne w Pythonie profilowanie wydajności kodu Python.
Od początku twórz czysty, nieprzeciętnie pythoniczny kod! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.