Poznaj najkorzystniejsze metody tworzenia nieprzeciętnego kodu Jak pisać prawidłowy kod, a zły przekształcić w dobry? Jak formatować kod, żeby osiągnąć maksymalną czytelność? Jak implementować całkowitą obsługę błędów bez zaśmiecania logiki kodu? O tym, ile problemów powoduje niedbale napisany kod, wie każdy programista.
Nie wszyscy jednak wiedzą, jak napisać ten genialny, „czysty" kod i czym właściwie powinien się on wyróżniać. Co więcej – jak odróżnić prawidłowy kod od złego? Odpowiedź na te pytania oraz sposoby tworzenia czystego, czytelnego kodu odszukasz właśnie w tej książce.
Podręcznik jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto chce poznać techniki rzetelnego i wydajnego programowania. W książce „Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty" szczegółowo omówione zostały zasady, wzorce i najlepsze praktyki pisania czystego kodu.
Podręcznik zawiera także kilka analiz przypadków o coraz pokaźniejszej złożoności, z których każda jest wyśmienitym ćwiczeniem porządkowania zanieczyszczonego bądź nieudanego kodu. Z tego podręcznika dowiesz się m.in., jak tworzyć dobre nazwy, obiekty i funkcje i jak kreować testy jednostkowe i korzystać z programowania sterowanego testami.
Nauczysz się przekształcać kod zawierający problemy w taki, który jest mocny i sprawny. Nazwy klas i metod Funkcje i listy argumentów Rozdzielanie poleceń i zapytań użytkowanie wyjątków Komentarze Formatowanie Obiekty i struktury danych Obsługa błędów Testy jednostkowe Klasy i systemy Współbieżność Oczyszczanie kodu Niech tworzony poprzez Ciebie kod imponuje czystością!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.