Może się wydawać,mistrzowskie systemy uczenia maszynowego wymagają dużych zasobów mocy obliczeniowej i energii. Okazuje się, iż niekoniecznie: można tworzyć zaawansowane, oparte na sieciach neuronowych aplikacje, które znakomicie poradzą sobie bez mocnych procesorów.
Owszem, praca na mikrokontrolerach podobnych do Arduino albo systemach zaimplementowanych wymaga pewnego przygotowania i stosownego podejścia, jest to jednak fascynujący sposób na użycie niewielkich urządzeń o niskim zapotrzebowaniu na energię do tworzenia zdumiewających projektów.
Ta książka jest przystępnym wprowadzeniem do trudnego świata, w którym za pomocą techniki TinyML wdraża się głębokie uczenie maszynowe w systemach zaimplementowanych. Nie musisz posiadać żadnego doświadczenia z zakresu uczenia maszynowego czy pracy z mikrokontrolerami.
W książce wyjaśniono, jak można trenować modele na tyle minimalne, żeby mogły działać w każdym środowisku - w dodatku Arduino. Starannie opisano sposoby zastosowania techniki TinyML w produkcji systemów wbudowanych opartych na zaimplementowaniu ucze nia maszynowego.
Zaprezentowano także kilka ciekawych projektów, na przykład dotyczący budowy urządzenia rozpoznającego mowę, magicznej różdżki reagującej na gesty oraz powiększenia możliwości kamery o wykrywanie ludzi.
W książce pomiędzy innymi: praca z Arduino i innymi mikrokontrolerami o niskim poborze mocy podstawy uczenia maszynowego, budowy i treningu modeli TensorFlow Lite i komplet narzędzi Google dla TinyML bezpieczeństwo i ochrona prywatności w aplikacji optymalizacja modelu tworzenie modeli do interpretacji różnego rodzaju informacji Ograniczone zasoby$466 Poznaj TinyML!
O autorach Pete Warden jest współzałożycielem zespołu do spraw TensorFlow. Aktualnie zajmuje się platformą TensorFlow dla mobilnych systemów operacyjnych i systemów zaimplementowanych. Wcześniej był założycielem marki Jetpac, przejętej przez Google w 2014 roku.
Daniel Situnayake wspiera programistów TensorFlow w Google. Jest współzałożycielem firmy Tiny Farms, która jako pierwsza w Stanach Zjednoczonych zautomatyzowała cykl uzyskiwania białka z owadów na skalę przemysłową.