Co zrobić, aby twoją inność uwielbiano za tożsamość? Jak rozmawiać, gdy tak niewielu słucha, a jeszcze mniej osób stara się ciebie zrozumieć? Bohaterem powieści jest Wincent Opara, czterdziestoletni oficer służb specjalnych, który otrzymuje rozkaz wyjazdu na misję do Afganistanu.
Ten pozornie silny i oporny na życiowe przeciwności pan w konfrontacji z realiami wojennymi odczuwa kryzys wieku przeciętnego, zadaje sobie pytania o sens istnienia i ma silną potrzebę zmiany własnej hierarchii wartości.,,Babel, na granicy dobra i zła" to pierwsza część trylogii stanowiącej udane połączenie kryminału sensacyjnego z dramatem historycznym.
Lektura przypadnie do gustu miłośnikom ekscytujących powieści o współczesnych bohaterach - mężczyznach, którzy nie wstydzą się okazywania uczuć i nawet w obliczu wojny: bronią swych ideałów, brzydzą się żądzą władzy i manipulacją ludzkimi umysłami.
Trzytomowe dzieło Wiesława Mandryki-Bukowińskiego to wielowątkowa podróż w czasie i przestrzeni, z niebanalnie wykorzystanym tematyką biblijnej Wieży Babel jako uniwersalnego synonimu braku porozumienia i ludzkiej próżności.,,Babel, na granicy dobra i zła" jest pierwszą częścią trylogii ukazującej trudne losy oficera służb specjalnych Wincenta Opary, który toczy nieprzerwaną walkę o własne wartości i w każdych okolicznościach rozwija umiejętność efektywnej komunikacji.