Bezpieczeństwo psychologiczne a wydajność zespołu stanowczo w dzisiejszej gospodarce opartej na wiedzy klasyczna kultura „dopasowywania się" i „kontynuowania" oznacza zagładę. Dziś sukces wymaga ciągłego napływu nowych pomysłów, zdolności do poszukiwania rozwiązań i krytycznego myślenia.
Profesor Harvard Business School, autorka niniejszej książki, Amy C. Edmondson, już w 1999 roku przeprowadziła badania, prezentujące, iż psychologiczne bezpieczeństwo podciąga efektywność zespołów. Spopularyzował je projekt „Arystoteles", przeprowadzony poprzez Google, który wykazał, iż jest ono głównym czynnikiem, dzięki któremu pracownicy są gotowi podjąć ryzyko, zgłaszają i realizują ambitne pomysły.
Praca bez lęku Niniejsza książka krok po kroku prezentuje, jak stworzyć organizację bez lęku – taką, w której każdy może być w pracy sobą, wnosić swój wkład, rozwijać się, wspaniale funkcjonować i współpracować, aby uzyskiwać doskonałe rezultaty.
Jak zbudować kulturę organizacyjną, która sprzyja kreatywności, rozwojowi i sprawności. Jak stawiając na bezpieczeństwo psychiczne w swym zespole lub organizacji, zyskać przewagę konkurencyjną na rynku.
wyszukamy w niej równocześnie liczne wnioski z badań przeprowadzonych poprzez autorkę, jak i ponad 20 analiz case study dotyczących charakterystycznych błędów (m.in. Volkswagen, Wells Fargo, Nokia) efektywnych rozwiązań (m.in.
Pixar Animation Studios, Google) pozwalających wytwarzać środowisko pracy, w którym ludzie mogą się uczyć, wprowadzać innowacje i rozwijać się. Amy C. Edmondson przygląda się też znanym firmom, w których lęk w miejscu pracy przyczynił się do powstania iluzji sukcesu, a tym samym opóźnił odkrywanie istniejących problemów, co na skutek czego doprowadziło do porażki, której można było uniknąć.
Zatrudnianie utalentowanych osób nie wystarcza Liderzy, którym zależy na uwolnieniu indywidualnych i zbiorowych talentów, znajdą w Firmie bez strachu mocne wskazówki i narzędzia pozwalające stworzyć atmosferę bezpieczeństwa psychologicznego, w której pracownicy mogą swobodnie demonstrujeć swoje pomysły, dzielić się informacjami i zgłaszać błędy.
I choć tworzenie bezpiecznego środowiska pracy wymaga wysiłku i umiejętności, jest podstawą do uzyskania wysokiej wydajności w świecie VUCA. *** Amy Edmondson, przeplatając ze sobą wyniki badań, opowieści i własne przemyślenia będące rezultatem dekad prowadzonych przez nią badań, prezentuje, dlaczego bezpieczeństwo psychologiczne stanowi kluczowy czynnik niezbędny do tworzenia sprawnych, przychylnych i elastycznych organizacji.
Ta cenna publikacja opisuje kroki, jakie mogą poczynić liderzy, żeby ludzie byli skłonni mówić o błędach i obawach aby towarzyszyło im przekonanie, iż nie zostaną upokorzeni, zignorowani czy obarczeni winą za wyrażenie swojej opinii.
Robert Sutton, profesor na Uniwersytecie Stanforda oraz autor bestsellera korzystny szef, zły szef Dzisiejsze organizacje są uzależnione od uzdolnionych ludzi, ale istnieje sporo powodów, dla których sam talent nie wystarczy.
Amy Edmondson poświęciła 20 lat na to, żeby poznać zagadnienie bezpieczeństwa psychologicznego w organizacjach. W tej wydanej w wyśmienitym momencie, ważnej książce dzieli się z nami swoimi wnioskami. Opisuje to, jak lęk może tłumić kreatywność i umiejętność pracy w zespole, a następnie oferuje mądre, praktyczne rozwiązania, pozwalające na pokonanie tych przeszkód oraz budowanie organizacji wolnej od lęku.
To książka, którą powinien przeczytać każdy lider i nowoczesnać zgodnie z przedstawionymi w niej zaleceniami. Daniel H. Pink, autor książek Kiedy, a także Drive Główne przesłanie książki Amy Edmondson jest następujące: przywództwo wymaga tworzenia w miejscu pracy warunków, w których ludzie posiadają poczucie, iż mogą mówić o swoich pomysłach, a błędy są traktowane jako okazje do uczenia się.
Zbuduj organizację wolną od lęku i sprawdź, jakie niezwykłe rzeczy się wydarzą. To nie tylko właściwy sposób postępowania,w dodatku najkorzystniejsza droga do uzyskania przewagi konkurencyjnej! Bob Chapman, prezes producenta Barry-Wehmiller i autor książki Everybody Matters *** Amy C.
Edmondson jest profesorem katedry przywództwa i zarządzania w Novartis Harvard Business School, a w pokazującym się dwa razy w roku rankingu wiodących teoretyków zarządzania Thinkers 50 jest wymieniana od 2011 roku.
Wykłada i pisze o przywództwie, zespołach i uczeniu się na poziomie organizacji. Jej artykuły ukazują się w publikacjach takich jak: „Harvard Business Review", „California Management Review", „Administrative Science Quarterly" i „Academy of Management Journal".
Jest także autorką książek Teaming: How Organizations Learn, Innovate and Compete in the Knowledge Economy i Teaming to Innovate.