Love and Freindship is a juvenile story aby Jane Austen, dated 1790. From the age of eleven until she was eighteen, Austen wrote her tales in three notebooks. These still exist, one in the Bodleian Library and the other two in the British Museum. They contain, among other works, Love and Freindship, written when she was fourteen, and The History of England, written when she was fifteen.
Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób, w jaki można pobrać nieoczekiwanki – darmowe ebooki naszego wydawnictwa.
"Miłość i przyjaźń" to wczesna historia Jane Austen z 1790 roku. Od jedenastego do osiemnastego roku życia Austen pisała swoje opowieści w trzech zeszytach. Te nadal istnieją, jedna w Bibliotece Bodleian, a dwie pozostałe w British Museum. Zawierają one między innymi "Miłość i przyjaźń", napisane, gdy miała czternaście lat, i "Historię Anglii", gdy miała piętnaście lat.
Napisana w formie epistolarnej, jak jej późniejsza, niepublikowana powieść, Lady Susan, Love and Freindship, jest uważana za jedną z opowieści, które napisała dla rozrywki swojej rodziny. Miłość i przyjaźń to przypuszczalnie parodia romantycznych powieści, które Austen czytała jako dziecko.
Jane Austen – któż o niej nie słyszał?! Ta wyjątkowo utalentowana autorka powieści opisywała życie angielskiej klasy wyższej z początku XIX wieku. Mimo, że sama wiodła stosunkowo odosobnione życie na prowincji w hrabstwie Hampshire, nie pozbawiło jej to zmysłu obserwacji i nie zubożyło dramaturgii jej utworów. Ich fabuła z zasady dotyczy zamążpójścia i związanych z tym problemów społecznych (co atrakcyjne, sama Austen nigdy nie wyszła za mąż!). Reputację genialnej pisarki zyskała już za życia – jej powieści chwalił m.in. Walter Scott. Do dziś ekranizuje się dzieła Austen, a jej powieści pozyskują rzesze wielbicielek. [Wikipedia]
Przygotowaliśmy także niemało publikacji w zdecydowanie niebanalnych cenach. Znajdą się wśród nich książki dla dorosłych i dla dzieci. Przejrzyj ofertę i wybierz te książki, które najszczególniej Ci odpowiadają. Czytanie dzieł w oryginale to wydajna i wyjątkowo przyjemna metoda nauki języka obcego.