Historyjki, które pozwolą dzieciom, odkryć niektóre tajemnice ludzkiego ciała.
Czy wiesz, że włożone do nosa ziarnko grochu może tam wykiełkować? iż ślina jest dla ludzkiego organizmu niezwykle ważna?
Dlaczego woskowina w uszach musi być gorzka, skąd się biorą kozy w nosie i z jakiego powodu w czasie kataru nawet najlepszy przysmak smakuje jak wata?
niewielki Tomek wkłada sobie do nosa mrożony zielony groszek, a jego starszy brat zastanawia się, czy ziarnko może tam wykiełkować. Mikołajek dostrzega kłaczek w pępku taty i próbuje dociec, skąd on się tam wziął. Lenka i jej tata odkrywają, dlaczego ślina jest tak ważna. Lila już wie, dlaczego bywa taka zła, a znikomy wampir Jaron z przykrością stwierdza, że w czasie kataru nie czuje smaku choćby najlepszego kisielu z czarnej porzeczki, polanego śluzem ze ślimaków.
W dziewiętnastu zabawnych, trzymających w napięciu i wyjątkowo pomysłowych historyjkach wynajdziecie odpowiedzi na te i niemało innych pytań dotyczących funkcjonowania naszego ciała. Książkę atrakcyjnie i dowcipnie zilustrowała Nina Hammerle.
Będąc dzieckiem, Andrea Schȕtze interesowała się praktycznie wszystkim. W końcu zdecydowała, iż jej głównym i najważniejszym hobby będzie czytanie książek. Od czytania do pisania był tylko krok. Andrea zaczęła wytwarzać książki dla dzieci i robi to do teraz. Oprócz tego jest krawcową – ma choćby dyplom czeladnika, skończyła psychologię, ale niestety do tej pory nie nauczyła się pływać i nie zdobyła odznaki konika morskiego.
Nina Hammerle urodziła się w 1974 roku w Amsterdamie. Północny wiatr przywiał ją na południe Austrii do Tyrolu. Miała pięć lat, kiedy postanowiła, iż w przyszłości będzie zajmowała się rysowaniem. Realizując dziecięce plany, ukończyła liceum plastyczne w Innsbrucku, a następnie Szkołę Grafiki i Projektowania w Linzu w Austrii. Teraz najchętniej spędza czas nad farbami, kolorowymi wycinankami i literkami. Między innymi dlatego zadowala się, iż może pracować jako ilustratorka książek.