Opowieść o przemijaniu i nieprzemijaniu. O szerokiej miłości, która zniszczyła przyjaźń, i o przyjaźni, która pokonała trudną miłość.
Stara willa w sennym kurorcie, a w niej kobiety, które los zetknął ze sobą po wielu latach.
Lili, ekscentryczna właścicielka wilii, dawno temu oświadczyła swej przyjaciółce, iż nigdy się do niej nie odezwie, i wytrwała w tym postanowieniu sześćdziesiąt pięć lat.
Ada w dzieciństwie przyjeżdżała tu z matką, aby leczyć chore serce. Jej owiany tajemnicą pobyt przedłuża się na całe lato.
Kalina miała wszelkie predyspozycje, aby stać się wielką artystką, ale wszystko w swoim życiu, łącznie z licznymi talentami, zaprzepaściła.
Lili, Ada i Kalina - a między nimi stara Józefa, dawniej pomoc do wszelkiego, dzisiaj odsunięta od wszelkich zajęć - spędzają sporo miesięcy pod jednym dachem. Złość, gniew, a w głównej mierze obojętność, z czasem zmieniają się w przekonanie, iż z każdego życia da się coś uratować. Wystarczy tylko o to coś zawalczyć.
Wiktor, który inicjuje i kończy tę opowieść, nie znalazł się tam przypadkiem.
Nic tam nie działo się przypadkiem, choć od przypadku wszystko się zaczęło.
Grażyna Jeromin-Gałuszka – absolwentka bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a także scenopisarstwa w PWSFTViT w Łodzi. Publikowała utwory poetyckie i niedługie formy prozatorskie w czasopismach oraz antologiach. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na temat filmowy, zorganizowanego poprzez Agencję Scenariuszową i tygodnik „Film”. Współautorka scenariusza jednego z popularnych seriali telewizyjnych. Jej debiutancka powieść „Złote nietoperze” (2007) otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „odcienie życia”. Mieszka na wsi pod Radomiem.