"Czy istnieją osoby stworzone do bycia liderem?
Co zrobić,posiadać zmotywowany zespół, który będzie chciał pracować na wspólny cel?
Jak być sprawnym szefem dla młodego pokolenia?
Jak rozmawiać z pracownikami, aby chcieli być przy tobie jeszcze lepsi, i jak rozmawiać z szefem, by znaleźć porozumienie?
Przywództwo to nie stanowisko, to siła charakteru. Anna Sarnacka-Smith przekonuje, że już dziś masz potencjał do tego, aby być liderem, przy którym zespół będzie chciał dawać z siebie swoje sto procent, z którym kupujący będą chcieli rozwijać swój biznes. Kluczem jest odnalezienie swoich wartości i wierność im, poznanie swojego potencjału, docenianie tego, jak bardzo ludzie są różni, i czerpanie z tej różnorakości przy budowaniu zespołu.
Skuteczność tego podejścia potwierdzają liderzy z Polski i z USA, których autorka zaprosiła do podzielenia się doświadczeniem z czytelnikami, i przykłady, które przywołuje z własnego doświadczenia menedżerskiego. Anna Sarnacka-Smith dzieli się z nami lekcjami, które wyniosła z własnych szefowskich błędów,, a także praktykami, narzędziami, rozwiązaniami, które pomagają w drodze na upragniony szczyt, taki, z którego widać jeszcze więcej możliwości. W tej liderskiej podróży każdy ma bowiem swój „Everest”, górę, która budzi szacunek i uznanie, która jest wyżej niżeli ta, na której właśnie jesteśmy, której zdobycie nie jest proste, ale jest realne, jeśli się do tej wyprawy prawidłowo przygotujemy.
***
Anna Sarnacka-Smith – trener biznesu, konsultant HR z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim; wspiera szefów w doborze pracowników i takim ułożeniu pracy, aby każdy miał możliwość wykorzystania swoich mocnych stron, oraz w kształtowaniu postawy liderskiej. Wprowadziła do Polski badanie kompetencji D3. Lubi wyzwania i wierzy, iż to, co najlepsze, jest poza strefą komfortu, stąd pracuje dla rynku europejskiego, mieszkając na co dzień w USA.
***
Posiadanie władzy jest bardzo kuszące, lecz bycie liderem to coś więcej niżeli władza. O tym, jak być odpowiedzialnym liderem, traktuje książka Anny Sarnackiej-Smith.
Jacek Walkiewicz, psycholog
***
Szkoda, iż nie przeczytałam tej książki kilka lat wcześniej, na pewno uniknęłabym paru błędów. Polecam ją wszystkim, którzy wierzą, że kierowanie ludźmi może odbywać się w przyjaźni, równowadze i spokoju.
Maria Seweryn, aktorka, reżyser
***
Ta książka mnie zainspirowała. Kiedy ją czytasz, masz wrażenie, że rozmawiasz z przyjacielem. Nikt cię nie ocenia, nie mówi, ile masz jeszcze do zrobienia, nie wytyka błędów. Za to z dużą uwagą się tobie przygląda, demonstruje, jak jesteśmy różni, w jak przeróżny sposób realizujemy cele, i upewnia cię, iż nie ma w tym nic złego. To nie jest poradnik o obszarach do rozwoju,funkcjonalna książka o tym, że naprawdę masz w sobie potencjał, by być liderem dla zespołu i dla klientów, jeśli naprawdę tego chcesz.
Aneta Grzegorzewska, dyrektor ds. Komunikacji korporacyjnej Gedeon Richter
***
Siła tej książki tkwi w relacji autorki do czytelnika. Anna Sarnacka-Smith zabiera nas w podróż, którą sama przebyła, i zdaje osobistą relację ze swojej drogi rozwoju. Zaprasza też do rozmowy gości – ludzi biznesu – którzy uświadamiają nam, że sukces jest oparte na ogół na uniwersalnych wartościach i mądrym podejściu do rzeczywistości. Nie ma tu dróg na skróty. Są za to drogowskazy, które być może już widziałeś, ale tutaj wynajdziesz je zgromadzone w jedną spójną mapę działania. Pozostaje ci więc zaznaczyć na tej mapie twój osobisty cel i wyruszyć!
dr Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP
***
Wrodzone predyspozycje to mit. Podobnie jak nikt nie przychodzi na świat jako sportowy mistrz czy wybitny artysta, tak także nikt nie rodzi się liderem. Kompetencje potrzebne, żeby nim się stać, każdy z nas może kupić. W jaki sposób? Ucząc się od najkorzystniejszych w swych dziedzinach. Anna Sarnacka-Smith zadała sobie trud, żeby takich ludzi znaleźć. Co więcej, namówiła ich, by podzielili się z nami swoją receptą na sukces. W wyniku czego powstała książka, która stanowi nadzwyczajne narzędzie dla każdego, kto chce lepiej zarządzać firmą lub organizacją, a wizją jej rozwoju zarażać innych.
Rafał Skórski, dziennikarz"