Pierwszy na polskim rynku wydawniczym podręcznik, który opiera się na modelu opieki skoncentrowanej na pacjencie i jego rodzinie na oddziale intensywnej terapii. Ten model opieki nakłania do aktywnej współpracy i wspólnego podejmowania decyzji między pacjentami, rodzinami, opiekunami a pracownikami ochrony zdrowia.
Wdrożenie tego modelu konsoliduje się z wyższym poziomem zadowolenia pacjenta, częstszym przestrzeganiem polecanych zmian stylu życia i zalecanego leczenia, udoskonalonymi wynikami i bardziej opłacalną opieką. Autorzy publikacji – znani i cenieni specjaliści – przygotowali progresywny podręcznik, w którym wykorzystali wiedzę opartą na dowodach i aktualnym piśmiennictwie.
Tematykę publikacji zawarto w pięciu działach: • Tworzenie środowiska oddziału intensywnej terapii • zapobieganie skutkom niepożądanym na oddziale intensywnej terapii • Rekonwalescencja po wypisie z oddziału intensywnej terapii • Przyszłość biska i daleka • prawidłowe samopoczucie personelu i pacjentów na oddziale intensywnej terapii Publikacja adresowana jest do pielęgniarek/pielęgniarzy anestezjologicznych oraz innych pracowników ochrony zdrowia zajmujących się opieką nad pacjentem i jego rodziną na oddziałach intensywnej terapii.
Powinna również zainteresować studentów kierunków medycznych.