W książce zaprezentowano fachowe źródła informacji o prawie, z których korzystają prawnicy w swej codziennej praktyce – systemy danych prawnej, prawnicze bazy danych i dzienniki urzędowe. Przestawiono mechanizmy stosowane do wyszukiwania informacji o prawie, skupiając się na ukazaniu tego, w czym profesjonalne systemy danych o prawie są lepsze od zwykłych wyszukiwarek internetowych.
Omówiono również granice zasobów poszczególnych źródeł informacji o prawie i najważniejsze trudności, jakie się pojawiają przy wyszukiwaniu określonych rodzajów dokumentów. Według schematu: zawartość – mechanizmy wyszukiwania – weryfikowanie wyników, omówiono wyszukiwanie: aktów prawnych, orzeczeń i interpretacji urzędowych, projektów aktów prawnych i materiałów z procesu legislacyjnego, piśmiennictwa prawniczego.
Publikacja jest dedykowana z zasady dla praktyków, m.in. Adwokatów, radców prawnych, sędziów i notariuszy. Zainteresuje też pracowników naukowych, a także pracowników administracji rządowej i samorządowej.
Będzie na dodatek stanowić cenne źródło danych dla aplikantów, a także studentów jako podręcznik do przedmiotu „Informatyka prawnicza" na studiach prawniczych.