Książka skierowana jest nie tylko do rodziców, którzy z ochotą przekazują smartfon dziecku już od najmłodszych lat, chcąc tym samym mieć spokój i możliwość zajęcia się własnymi sprawami. Warto, aby sięgnęły po nią wszystkie osoby odpowiedzialne za wychowanie młodego pokolenia (np.
nauczyciele), uświadamiając sobie tym samym konsekwencje, jakie niesie za sobą użytkowanie technice bez jakiegokolwiek nadzoru. Książka również może być {pomocn|przydatn)a dla tych, którzy mają problem z nadmiernym użytkowaniem smartfona oraz portalu społecznościowego lub znają w swoim gronie takie osoby.
Może ona ułatwić podjęcie decyzji o rozpoczęciu poszukiwania pomocy u wykwalifikowanych osób w tym zakresie (między innymi u psychologów, psychiatrów, innych specjalistów) lub skłonić do refleksji zmierzającej do spędzania czasu w inny sposób niż tylko przed urządzeniami elektronicznymi.
Również wiedza z zakresu uzależnień behawioralnych pozwolić może w większym stopniu być bardziej uważnym nie tylko na siebie, ale także na osoby w naszym otoczeniu w kontekście codziennego funkcjonowania.
(Fragment Wstępu)