Wiara w siebie to cecha o niezwykłej mocy sprawczej, która może przeobrazić życie. Wynika z głębokiego przekonania, iż zdołamy zrealizować każdy cel, który wytyczymy. Jest istotnym elementem dojrzałej i stabilnej osobowości, powiększa chęć działania i pomaga przetrwać kłopoty. Na czym polega? Dlaczego tak nieraz odczuwamy jej niedosyt i… co z tym zrobić?
Wykład wskazuje czynniki, które osłabiają wewnętrzną ufność we własne możliwości,, a także demonstruje sposoby pozwalające ją wzmocnić. Zwraca naszą uwagę na tak ważne części wpływające na wiarę w siebie jak: wiedza (ogólna i branżowa), kompetencje miękkie, zaangażowanie, relacje z ludźmi, niezależność, pasja, impulsy motywujące (na przykład inspirujące programy i książki). Opisuje metody kształcenia umiejętności dostrzegania własnych talentów i łączenia ich z wizją życia. Podpowiada, jak radzić sobie z pojawiającymi się przeciwnościami, wśród których są lęki i poczucie winy, mające nad wyraz zgubną moc. Posiada liczne pytania angażujące odbiorcę i odniesienia do biografii popularnych osób, które dzięki wierze w siebie osiągnęły założone cele. W podręczniku załączonym do nagrania poza tekstem wykładu odszukamy zdjęcia, cytaty i bogatą część utrwalającą.
Wykład Jak uwierzyć w siebie otwiera drugą część serii Budowanie jakości życia poprzez rozwój osobowości, zatytułowaną Jak rozwinąć kluczowe cechy osobowości, która wspomaga odbiorcę w rozwijaniu cech wyjątkowo ważnych w samorozwoju (wiara w siebie, wnikliwość, wytrwałość, odwaga, entuzjazm, realizm). Każdy z sześciu wykładów skupia się na jednej z nich. Opisuje jej istotę i oddziaływanie w codziennym życiu (na bazie potężnych przykładów). Prezentuje metody pozwalające ją skutecznie wzmocnić. Prezentuje też, w jaki sposób jej wzmocnienie wpłynie na rozwój innych pozytywnych cech osobowości, a na skutek czego ułatwi osiąganie ambitnych celów życiowych. Cała kolekcja jest nieskomplikowana do zrozumienia i przyjemna w odbiorze. Wykłady znajdujące się w części drugiej