Wykład 2. Jak zbadać swoje możliwości
seria: Budowanie jakości życia przez rozwój osobowości.
Część I. Jak rozwinąć swój potencjał. Wykład 2.
Każdy z nas dysponuje ogromnym potencjałem, czyli zbiorem właściwych sobie talentów i cech umysłu. Jeśli go wykorzystamy, wzrośnie jakość naszego życia. Wykład mówi o tym, jak odkryć ten drzemiący w nas potencjał i jak go uruchomić, by zaczął nam służyć.
typowo nie wierzymy we własne możliwości i sami wstrzymujemy ich rozwój, powtarzając: „Nie nadaję się do tego…”, „Nie potrafię…”. A przecież niezliczone przykłady wskazują, że ludzie mogą nieprawdopodobnie dużo. Każdy z szanowanych odkrywców i wynalazców, artystów i myślicieli był człowiekiem takim samym jak my. Ich wielkość polegała przeważnie na tym, iż odkryli swój potencjał i wykorzystali go dla dobra swojego i nas wszystkich. Prezentowany wykład, opierając się na niedługiej historii ludzkiego geniuszu, demonstruje, w jaki sposób zacząć świadomie używać ogromnych zasobów własnych możliwości. Pozwala także zdobyć praktyczną umiejętność posługiwania się podświadomością dla zrealizowania życiowych celów i wsparcia motywacji, której tak niejednokrotnie nam brakuje.
Czytają Krystyna Czubówna i Adam Ferency
Wykład Jak zbadać swoje możliwości jest drugim w serii Budowanie jakości życia przez rozwój osobowości wydanej przez PII. Seria gromadzi kompletny kurs samorozwoju, bogaty w mocne podpowiedzi, inspirujące cytaty oraz przykłady z biografii ludzi znanych z historii i postaci nam współczesnych. Celem nauki jest wzrost kreatywności, rozwijanie cech kluczowych, takich jak wiara w siebie i odwaga oraz umiejętności umożliwiających świadome podejmowanie decyzji, a także planowanie i realizację celów w dłuższym i krótszym dystansie czasowym.
Nie pouczamy, inspirujemy.