Sól Himalajska Czarna mała Sól himalajska czarna charakterystyka
Czarna sól himalajska, wydobywana w Pakistanie, ma podobnie do soli różowej niemało cennych cechy. Gromadzi praktycznie wszystkie pierwiastki w ilościach minimalnych, w ekologicznej, łatwo przyswajalnej dla organizmu formie. Proporcje minerałów w klarownej soli himalajskiej niemal są lustrzanym odbiciem tego, co znajduje się w doskonale zdrowym ciele człowieka. To przyprawa o ostrym zapachu, przypominającym jajka. W skład czarnej soli wchodzi chlorek sodu (podstawowy element soli kuchennej), nieduże ilości siarczanu sodu, siarczku żelaza i siarkowodoru. Przede wszystkim siarczek żelaza odpowiada za to, iż sól ta zyskuje kolor od różowo-brązowego aż do ciemnofioletowego. Po skruszeniu na proszek naturalna czarna sól ma odcień od różowego po fioletowy.
Sól himalajska czarna parametry zdrowotne
Czarna sól wykazuje pewne właściwości zdrowotne. To korzystny środek na zgagę i wzdęcia. W niektórych indyjskich miastach leczy się nią nawet wole.Kąpiel solna jest jednym z najkorzystniejszych sposobów . Zabieg z solą himalajską prawidłowo wpływa na organizm w sytuacji grypy, rekonwalescencji, pomaga w sytuacji stłuczeń i zwichnięć, bólu mięśni i stawów. Ma ponadto doskonały wpływ na skórę, pomaga w różnorodnych problemach skórnych.idealnym zabiegiem jest również moczenie nóg w osolonej wodzie. Zabieg ten także prowadzani do detoksykacji organizmu i nieprzeciętnie wpływa na stopy. Sól himalajska czarna zastosowanie w kuchni
Kuchnia indyjska wykorzystuje czarną sól do przyprawiania przekąsek, dipów, czatnejów, sałatek, a choćby owoców. Jest komponentyem indyjskiej przyprawy chaat masala. Chętnie sięgają po nią wegetarianie i weganie – jest ona dla nich interesującym dodatkiem, imituje bowiem smak i zapach jajek.