Oto ostatnie dzieło ikony kultury, człowieka, który zyskał ogromną popularność dzięki zdolności do komunikowania się ze wszystkimi językiem zrozumiałym, a równocześnie nigdy zanadto uproszczonym. Badacz ten objaśnił ponowoczesność przy pomocy niemało mówiącego obrazu „płynnego społeczeństwa", które porzuciło wspólnotę na rzecz indywidualizmu, i przekonuje, iż jedyną rzeczą stałą jest zmiana, a jedyną pewną – niepewność.
Nad tymi stronicami pracował Zygmunt Bauman w ostatnich chwilach przed śmiercią. W dialogu z Thomasem Leoncinim Bauman po raz pierwszy podejmuje rozważania na temat pokolenia urodzonego w latach 80, które w płynnym, ciągle zmieniającym się społeczeństwie czuje się jak w domu.
I, jak najczęściej na drodze zamiany zdań, Bauman potrafi uchwycić rzeczywistość w jej najprawdziwszym i najgłębszym wymiarze, a nawet w jej najbardziej ulotnych przejawach. Modyfikacje ciała, tatuaże, chirurgia plastyczna, hipsterzy, dynamika agresji (a wyjątkowo znęcanie się), Internet, przemiany związane z seksem i miłością – wszystko to analizuje w tej zwięzłej, olśniewającej, popowej książce, która wciągnie zarówno tych, którzy z różnych względów posiadają do czynienia z młodzieżą, jak i większość czytelników Baumana.
To ostatnia lekcja, jakiej udziela nam największy socjolog i filozof współczesności. Tytuł Płynne pokolenie Autorzy Zygmunt Bauman, Thomas Leoncini Tłumacz Szymon Żuchowski Wydawnictwo Czarna owca EAN 9788380158641 ISBN 9788380158641 Kategoria Nauki humanistyczne\Socjologia liczba stron 104 Format 13.5x21.5x1.3 cm Rok wydania 2018 Oprawa Twarda Wydanie 1 Waga 0.232 kg