Clancy Ross i Leo Stern skonstruowali w 1943 roku pierwszą z urządzeń do wypychania ciężaru. Patrząc z punktu biomechaniki ruchu maszyna do wypychania pod skosem jest bezpieczniejsza aniżeli maszyna do wypychania w pionie. Wykorzystaliśmy ducha klasyki w Twojej nowej suwnicy PM5 jednak jej konstrukcję z profilu 120x60x3 mm wyposażyliśmy w dwie regulowane platformy umożliwiające kompleksowy trening na nogi: przysiady, wypychanie i ćwiczenia na łydki. Na dodatek wszystkie uchwyty produkowane są z chromowanego i radełkowanego pręta, zapewniając taki chwyt do którego jesteś przyzwyczajony przy sztangach olimpijskich. Nie będziesz czuł się ograniczony, moduł na ciężary wytrzyma mocne obciążenie 28 krążków po 25 kg każdy (łącznie 700 kg). Poznaj możliwości treningu nóg na najwyższym poziomie.
dane technologiczne:
Opis produktu:
oryginalna, potężna i dożywotnio wytrzymała kompozycja.
Przemyślana, ciężka i solidna konstrukcja produkowana z wysokiej jakości profilu 120x60 mm ze ścianką o grubości 3 mm, zapewnia Ci bezpieczeństwo podczas ćwiczeń, a także dożywotnią wytrzymałość na konkretne obciążenie.
potężna platforma pod stopy.
Dzięki niej potężnie zaprzesz plecy albo stopy, Twoja sylwetka będzie jednostajna. A dzięki poprawnej technice ćwiczeń jeszcze szybciej zbudujesz bezbłędną definicję mięśni nóg!
100% bezpieczeństwa z 2 systemami asekuracji.
Masz do dyspozycji 2 systemy asekuracji wózka suwnicy. W pozycji startowej poręcze asekuracyjne odchylone są na zewnątrz i blokują ustawienie wózka. Gdy zaczynasz ćwiczenie, zwalniasz wózek poprzez przyciągnięcie ich do siebie. W każdym momencie treningu możesz zablokować wózek suwnicy na konkretnych bolcach asekuracyjnych. To rozwiązanie zapobiega jego zbyt niskiemu osunięciu się oraz da Ci 100% poczucia bezpieczeństwa.
Porady treningowe od profesorów AWF Kraków dla Ciebie.
Wypychanie ciężaru i przysiady na suwnicy skośnej są jednymi z wielu izolowanych ćwiczeń na grupę mięśni nóg. Wypychając ciężar atakujesz mięśnie czworogłowe uda pod innym kątem co jeszcze lepiej je rzeźbi. Robiąc przysiady trenujesz najczęściej mięśnie czworogłowe uda, pamiętaj aby zginać kolana do kąta 90 poziomów, ponieważ za głębokie przysiady mogą być przyczyną kontuzji lub przeciążenia stawów. Oto specjalnie dla Ciebie porady od profesorów wykładających na AWF w Krakowie jak prawidłowo wykonywać treningi na suwnicy.
rozpoczynając ćwiczenie z wypychaniem ciężaru pamiętaj o tym, żeby przyjąć poprawną pozycję wyjściową. Usiądź na suwnicy i zadbaj o to żeby plecy były ułożone płasko na oparciu. Stopy rozsunięte na szerokość barków ustaw na platformie. Kolana powinny być lekko zgięte a stopy cały czas ustawione płasko. Zwolnij uchwyty asekuracyjne wózka, przesuwając je na boki. W tym momencie ciężar będzie podtrzymywany przez nogi w pozycji „gotów". Ważne abyś w tym momencie utrzymywał wyprostowaną sylwetkę i kręgosłup ułożony w pozycji neutralnej.
podczas ruchu dolna część pleców powinna cały czas mocno przylegać do oparcia. Kąt podparcia będziesz mógł dobrać do swoich potrzeb dzięki regulacji. Jeśli nie możesz osiągnąć właściwej pozycji lędźwi, zmniejsz kąt zgięcia kolan poniżej 90°. Klatka piersiowa powinna być wysunięta w przód, unikaj zaokrąglania barków. Nadzoruj, aby kolana nie przekraczały linii palców stóp. Trzymaj ciężar bezpośrednio nad piętami i śródstopiem, unikaj podnoszenia pięt. Pchaj ciężar całą stopą. Wykonuj wdech podczas ruchu w dół a wydychaj powietrze podczas ruchu do góry. W trakcie treningu wykonuj powolne, kontrolowane ruchy w pełnym zakresie, unikaj zamachów. Pamiętaj, by najpierw opanować technikę zanim rozszerzysz obciążenie.
dopasujesz ustawienie suwnicy genialnie do swych potrzeb
W konstrukcji zastosowaliśmy 2 systemy regulacji: górnej platformy w 6 poziomach i dolnej platformy w 6 poziomach. Zmieniając kąt pochylenia ciała zwiększasz efektywność treningu, możesz lepiej pracować nad definicja mięśnia i przystosować ustawienie pozycji wyjściowej w treningu perfekcyjnie do anatomii ciała.
Chromowane, radełkowane uchwyty przy dolnej i górnej platformie.
Rozwiązanie, do którego jesteś przyzwyczajony z gryfów olimpijskich. Dzięki nim ustabilizujesz ciało. Trening będzie bardziej instynktowny.
Dobierzesz ciężar idealnie do swych potrzeb.
Dzięki systemowi nakładania ciężaru na moduł o średnicy fi 50 mm bez problemu dopasujesz liczba wolnego ciężaru do swoich potrzeb. Cały moduł zmieści 28 ciężarów po 25 kg, łącznie możesz trenować z 700 kilogramami obciążenia. Z taką wytrzymałością konstrukcji zrobisz kompleksowy trening nóg!
Jedyny w Polsce, system tapicerki profilowanej w 3 płaszczyznach – Kelton Performance.
Tapicerka w naszych najnowszych sprzętach z linii Kelton STRENGTH produkowana jest w postępowym systemie Kelton Performance, czyli profilowania w trzech płaszczyznach X,Y,Z. Trzy typy wygięć zostały zaprojektowane w konsultacji z profesorami Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Tapicerka jest świetnie dopasowana do anatomii ludzkiego ciała. Dzięki temu w trakcie treningu będziesz czuł jak pozycja Twojego ciała jest stabilizowana i kontrolowana poprzez maszynę. Dzięki grubej na 10 cm gąbce wtórnie spienionej, zaokrąglonym krawędziom, wgłębieniom i wybrzuszeniom będziesz czuł się komfortowo i komfortowo. W odróżnieniu od tapicerek w innych maszynach, nasza tapicerka zapewni Ci ulepszone podparcie ciała. Dzięki temu Twoja sylwetka będzie potężnie i stabilnie osadzona w maszynie.
Dzięki tapicerce poczujesz jak plecy i biodra solidnie przylegając do suwnicy podczas Twoich treningów z nad wyraz wielkim obciążeniem. Spełnienie tego warunku powiększa napięcie w mięśniach, przez co ćwiczenie staje się produktywniejsze.
Blachy pod tapicerką.
Gruba, potężna blacha i system mocowania tapicerek oparty jest o masywne śruby. Jeśli zaistnieje taka potrzeba możesz dokonać, w bardzo prosty sposób, demontażu tapicerek.
Poznaj progresywną konstrukcję. Postaw na wiedzę i doświadczenie profesorów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wyposaż swój klub lub siłownię w suwnicę PM5 z naszej fachowej linii Kelton STRENGTH.