Czternaście miliardów lat dziejów wszechświata dla osób, które nie mają czasu na czytanie Ta książka jest dla każdego, kto chce z łatwością zrozumieć podstawy naszego niezwykłego, powiększającego się wszechświata.
Astronomka Becky Smethurst opowiada o grawitacji i do czego ona służy, o początkach, czyli o Wielkim Wybuchu, o nieuchwytnej ciemnej materii i nie mniej uchwytnej antymaterii. Zastanawia się też, czy istnieje życie poza naszą planetą i dlaczego w nocy niebo jest czarne.
Nieco dłużej skupia się na czarnych dziurach, bo kocha je najszczególniej. Na koniec stara się odpowiedzieć na najważniejsze ze wszystkich pytań: czego nadal nie wiemy$807 Wszystko w tej książeczce wydaje się nie z tego świata - lecz szukanie odpowiedzi na postawione tu pytania zmieniło nasze życie na ulepszone.
Wciąż zmienia. I od nas niemało zależy. W dzieciństwie jesteśmy niezmordowanie dociekliwi, ale z wiekiem tracimy tę cechę. Warto czasami zatrzymać się w bezustannym biegu, spojrzeć w nocne niebo i obudzić w sobie naturalną ciekawość.
Smethurst oświetla nie tylko to, czego jeszcze nie wiemy, ale i sporo więcej. Jeśli macie poważne pytania dotyczące kosmosu, ta książka dostarczy wam odpowiedzi w interesujący i zwięzły sposób. Bo gdybyście mieli wiedzieć tylko dziesięć rzeczy o kosmosie, tych dziesięć wam wystarczy.
Najważniejsze dane dosłownie na jeden kęs, a do tego przekazane z ogromnym entuzjazmem - wszystko, czego potrzebujecie, aby podróżować w kosmosie! Chris Lintott, astrofizyk Ta zgrabna książeczka wręcz pęka od astrofizyki.
Gwarantuję, iż skończycie lekturę, wiedząc niemało o ciemnej materii, nie wspominając o supermasywnych czarnych dziurach. Jim Al-Khalili, fizyk Dr Becky Smethurst jest astrofizyczką i wykładowczynią na Uniwersytecie Oksfordzkim.
Jej obecne badania próbują odpowiedzieć na pytanie, jak galaktyki i czarne dziury ewoluują razem. Jej kanał na YouTubie,,Dr. Becky", gdzie raz w tygodniu wyjaśnia nierozwiązane zagadki, opowiada o dziwnych przedmiotach znalezione w kosmosie i demonstruje ogólne wiadomości o kosmosie, ma ponad 300 tysięcy subskrybentów i wciąż rośnie.
pokazuje w dodatku filmy o fizyce na kanale YouTube,,Sixty Symbols" oraz o astronomii dla,,Deep Sky Videos". Została nominowana do nagrody Institute of Physics Early Career Physics Communicator, a w 2014 dostała nagrodę publiczności w trakcie krajowego finału konkursu FameLab w znacznej Brytanii.