Wydanie Moralności pani Dulskiej kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wyodrębnionie zagadnień, które z reguły pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.
posiada wyjątkowo szczegółowe streszczenie i drugie skrócone, usprawniające prędkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie posiada plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę i wielkie charakterystyki bohaterów.Dom mieszczański z przełomu wieków.
Pani Dulska nawet nie przypuszcza, że coś może zakłócić jej spokojną, sytą, kołtuńską egzystencję. Konkretną ręką dzierży ster domowych rządów. Tymczasem syn, Zbyszko Dulski, usiłujący wieść żywot młodopolskiego cygana, nieprzyjemnie ją zaskakuje.
Być może wkrótce pani Aniela zostanie babcią.Czy miasto weźmie na języki rodzinę, w której syn ożenił się ze służącą? Czy pani Aniela zdoła utrzymać skandal w tajemnicy? Jak rozwiąże się sprawa Hanki, którą w domu Dulskich pozbawiono złudzeń co do ludzkiej uczciwości i prawości?Spis treściMoralność pani DulskiejAkt IAkt IIAkt IIIOpracowanieBiografia Gabrieli ZapolskiejKalendarium życia i twórczościGeneza utworuOkoliczności powstania utworuCo jest tematem utworu?Wyjaśnienie tytułu utworuCzas i miejsce akcjiCzas akcjiMiejsce akcjiBohaterowie utworuPlan wydarzeńKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweCharakterystyka głównej bohaterki - Aniela DulskaCharakterystyka pozostałych postaciFelicjan DulskiZbyszko DulskiHesia i Mela DulskieJuliasiewiczowaProblematyka utworuKryzys moralności mieszczańskiej - kołtuneria, filisterstwo, dulszczyznaProblemy uniwersalne w utworzeGatunek utworuMłoda PolskaNaturalizm w twórczości Gabrieli ZapolskiejTragifarsa kołtuńskaBudowa utworuJęzyk bohaterówTragizm i komizm w utworzeIndeks komentarzy do tekstu