Wydanie "Sposobu na Alcybiadesa" kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu odszukasz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wyznaczonie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszystkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.
mieści nad wyraz szczegółowe streszczenie i drugie skrócone, ułatwiające prędkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz obfite charakterystyki bohaterów.Nauczyciele są przekonani, że uczniowie chodzą do szkoły, żeby się uczyć.
Uczniowie jednak wiedzą, że najlepiej jest znaleźć sposób, by się nie uczyć, lecz mimo to mieć dobre oceny.Klasa 8 A szczególnie pragnie się nie uczyć... Na każdego nauczyciela jest przecież jakaś metoda, ale starsi koledzy niekoniecznie chcą ją zdradzić.
Cóż, czego się nie robi dla sprawy... Żeby zdobyć sposób, warto nawet uciec się do porwania i tortur! Na szczęście wysiłki się przynoszą efekt, a sposób działa - ale czyniewątpliwie tak, jak chłopcy zaplanowali?przedstawiamy lekturowe wydanie jednej z najpopularniejszych powieści Edmunda Niziurskiego.
dokładnie przygotowane i dopracowane pod względem merytorycznym opracowanie ułatwi pracę na lekcjach języka polskiego, a ładne czarno-białe ilustracje na dodatek uprzyjemnią lekturę. Twarda oprawa sprawia, iż książka jest trwała i błyskotliwie się przedstawia, może więc z powodzeniem być prezentem lub nagrodą szkolną.Spis treściSposób na AlcybiadesaRozdział IRozdział IIRozdział IIIRozdział IVRozdział VRozdział VIRozdział VIIRozdział VIIIRozdział IXRozdział XRozdział XIRozdział XIIRozdział XIIIRozdział XIVRozdział XVRozdział XVIRozdział XVIIOpracowanieBiografia Edmunda NiziurskiegoCo jest tematem utworu?Wyjaśnienie tytułu utworuCzas i miejsce akcjiBohaterowiePlan wydarzeńKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweCharakterystyka głównych bohaterówMarcin CiamciaraZenon ZasępaJózio PędzelkiewiczSłabińskiProblematykaRelacje między nauczycielami a uczniamiNaukaPrzyjaźńGatunek i budowa utworuIndeks komentarzy