Programiści dysponują coraz udoskonalonym, szybszym i wszechstronniejszym sprzętem. Pojawiają się świeże języki programowania i nowe paradygmaty tworzenia architektury oprogramowania. Są jednak rzeczy, które w świecie programowania pozostają stałe i niezmienne. Wciąż cykl stawania się programistą wymaga od adeptów tego rzemiosła obfitego wysiłku. Akt kodowania to za niewiele. Trzeba zmienić sposób myślenia, nawyki, zachowania i wymogi. Konieczne jest świadome dążenie do wykorzystywania korzystnych praktyk. Jeśli pilnuje się jakości swojej pracy i nieustannie pamięta, co i po co się robi, można w końcu stać się pragmatycznym programistą.
W drugim wydaniu tego kultowego przewodnika wskazówki technologiczne harmonijnie łączą się z aspektami filozofii pragmatycznego programisty. Książka została zaktualizowana i gruntownie przejrzana,teraz, dwadzieścia lat po pierwszym wydaniu, ponownie pokazać, co to znaczy być postępowym, pragmatycznym programistą. Poruszono tu tematy osobistej odpowiedzialności i rozwoju zawodowego, komunikacji i poznawania prawdziwych wymagań, progresywnych technik architektonicznych i coraz ważniejszych kwestii zachowania bezpieczeństwa i prywatności. Książka składa się z krótkich rozdziałów, które tworzą szeroki kontekst, dzięki czemu zyskasz wiedzę o najkorzystniejszych podejściach, unikniesz głównych pułapek, a co najważniejsze - rozwiniesz nawyki i postawy, które staną się fundamentem Twojego sukcesu zawodowego.
Dowiedz się, jak:
Obaj autorzy uczestniczyli w tworzeniu oryginalnego Manifestu Agile i założeniu Agile Alliance. Współtworzylilinię książek The Pragmatic Bookshelf.
Dbaj o swoje rzemiosło i myśl o tym, co robisz!David Thomas jest programistą, autorem książek i redaktorem. Występował na wielu prestiżowych konferencjach programistycznych. Mieszka niedaleko Dallas w Teksasie.
Andrew Hunt jest autorem genialnych książek o tworzeniu oprogramowania. Jego pasją jest gra na trąbce i instrumentach klawiszowych.