między partnerem, dziećmi i rodzicami
Oddajemy Państwu drugie wydanie cieszącej się ogromnym powodzeniem książki Pawła Droździaka i Renaty Mazurowskiej BLISKO, NIE ZA BLISKO. Terapeutyczne rozmowy o związkach.
Układanie relacji z ludźmi to jedno z największych wyzwań, jakie stawia przed nami codzienność. Finezyjna sieć wzajemnych uczuć i emocji, naturalnych sympatii lub antypatii, oczekiwań i zobowiązań wpływa na nasze funkcjonowanie, odbija się na nastroju i w obfitym stopniu decyduje o jakości życia.
Najważniejsze z naszych relacji dotyczą zaledwie kilku osób: partnerów życiowych, rodziców, dzieci. To one potrafią nas uszczęśliwić bądź unieszczęśliwić, to my - mniej lub bardziej świadomie - wpływamy na przebieg tych relacji.kreować trwałe związki, satysfakcjonujące obie strony, czasem trzeba spojrzeć z dystansu i spróbować zdiagnozować przyczyny pojawiających się problemów.
Jak uniknąć wciąż powtarzanych błędów? Jak stworzyć prawidłową i trwałą relację? Jak ją zmieniać lub opuszczać gdy jest niszcząca? Kiedy niezbędna jest terapia? Na te wszystkie pytania odpowiada Paweł Droździak, doświadczony psycholog i psychoterapeuta w rozmowie z Renatą Mazurowską, psychoterapeutką i dziennikarką specjalizującą się w tematyce psychologicznej. Jeśli chcesz przyjrzeć się swym własnym relacjom i spróbować je ulepszyć, musisz przeczytać tę książkę!
Kiedy otwieram tę książkę, to nie znajduję recepty "Jak żyć?", bo nawet jej tam nie szukam. Natomiast na każdej stronie odkrywam coś ciekawego, jak za każdym razem w przypadku rozmowy dwóch mądrych osób.
Tomasz Sobierajski, meskieczytanki.blogspot.com.
(...) to typowo dialog między mężczyzną i kobietą, w którym ukazane zostają najróżniejsze punkty widzenia, z pokaźnymi niejednokrotnie odmiennościami i zbieżnościami; co więcej, do tego dialogu zostaje zaproszony czytelnik, któremu nic się nie narzuca i którego traktuje się z szacunkiem i z prawem do poszukiwania i posiadania własnej opinii i własnego zdania. Pokaźnym celem Autorów nie jest przekonywanie do czegokolwiek, lecz próba wyjaśnienia, zobrazowania, dania do myślenia. Znalezienie odpowiedzi jest zadaniem czytelnika, Autorzy wskazują natomiast na świat ważnych problemów, związanych z tematem bliskości, i ukazują perspektywy, otwierają nowe horyzonty, dzięki którym można uświadomić sobie coś, czego do tej pory być może w ogóle nie brano pod uwagę. Zdecydowany wartością tej książki jest jej inspirujący charakter oraz to, iż dotyka tematów ważnych dla każdego. (...) Wydaje mi się, że celem rozmowy Pawła Droździaka i Renaty Mazurowskiej było otwarcie oczu czytelnikom na ważne dla każdego z nas zagadnienia. Od tego otwarcia oczu zaczyna się wszystko. Gratuluję autorom publikacji, a czytelnikom gorąco polecam "Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach". Treść niewątpliwie warta przemyślenia.
Stefan Szary, psychologia.net.pl, http://stefan-szary.pl.tl.
dzięki czemu, że obie osoby posiadają wiedzę z zakresu psychologii (...) mamy do czynienia z atrakcyjną dyskusją, w której obie strony przytaczają rzeczowe argumenty na uzasadnienie swojego stanowiska. Śledzimy rozmowę dwojga inteligentnych ludzi, z których każde ma swoje zdanie, swoje przemyślenia na omawiane tematy, przeczytane lektury i własne doświadczenia.
Bogusław Włodawiec, psychologia.net.pl.
Podtytuł: Terapeutyczne rozmowy o związkach
ISBN: 9788328342736
Kod paskowy: 9788328342736
Autorzy: Mazurowska Renata, Droździak Paweł
Wydanie: 2
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20367
liczba stron: 288
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 14.0x21.0cm
Głębokość (mm): 16
Waga: 0.354
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka