Tematem książki jest biznesowa korespondencja elektroniczna w języku angielskim – SMS-y, e-maile, komunikatory, profile społecznościowe itp. Zamiast tradycyjnych pism coraz powszechniej wysyłamy e-maile.
Wszechobecne stają się platformy internetowe: Facebook, Twitter, Instagram. Bardzo modne są także globalne sieci kontaktów rodzaju LinkedIn. A pracując albo szukając pracy w międzynarodowej korporacji albo firmie, która ma międzynarodowe kontakty – trzeba umieć korzystać z tych wszystkich form komunikacji w języku angielskim.
Właśnie w tej książce wynajdziemy bogaty zbiór ergonomicznych przykładów, jak DZIŚ prowadzić zawodową korespondencję elektroniczną. Ta książka jest dla Ciebie, jeśli: • pracujesz w polskiej lub zagranicznej firmie utrzymującej międzynarodowe kontakty pisemne (listowne/mailowe) • chcesz pracować w takiej firmie (j.w.) • pracujesz w sporej Brytanii albo innym kraju anglojęzycznym i masz do czynienia z korespondencją biznesową • chcesz pracować w takiej firmie (j.w.) • prowadzisz lub chcesz prowadzić interesy z innymi krajami (zapytania, zamówienia, oferty, sprzedaż, dostawy itp.) • jeśli chcesz wygrać w konkurencji z koleżanką w biurze;) • interesujesz się całym spektrum progresywnej komunikacji biznesowej (a więc także np.
facebookiem czy LinkedIn) • jesteś lektorem/lektorką angielskiego posiadającą dorosłych uczniów (zwłaszcza w dziedzinie biznesu) • jesteś na poziomie angielskiego przynajmniej B1 (lub wyższym) (ostatecznie A2 plus silna ambicja;)) znajdziesz tu liczne przykłady formułowania poprawnych listów biznesowych, e-maili, składania zamówień, rezerwacji czy reklamacji.
Słownictwo i zwroty zaczerpnięte są ze współcześnie stosowanego w biznesie angielskiego, a w ich przyswojeniu pomagają ćwiczenia językowe. Wynajdziesz spektrum tematów i słownictwa związanego z bankowością, księgowością, zarzadzaniem, handlem międzynarodowym, PR, reklamą i marketingiem, usługami finansowymi.
Dzięki tej publikacji nabierzesz pewności w komunikacji biznesowej z kontrahentami, którzy postrzegać będą Ciebie jako fachowego partnera w rozmowach handlowych. Agnieszka Drummer to tłumaczka i lektorka języka niemieckiego, autorka prekursorskiej metody nauczania języków obcych i bestsellerowych podręczników.
Od 25 lat mieszka w Niemczech z dłuższą przerwą na pobyt w Londynie. Uczy Polaków języków obcych przez internet. Beata Williamson to anglistka, nauczycielka i lektorka języka angielskiego, od wielu lat mieszka w Londynie.