Książka ta jest uzupełnieniem – o funkcjonalne ćwiczenia – trylogii psychoterapeutycznej rewelacyjna Zwyczajność („Jest dobrze”, „Zmiana radykalna” i „Moc”) tego samego autora. również rozwinięcie i podsumowanie idei zawartych w trylogii. Idee te można nazwać jestdobrzyzmem – czyli postrzeganiem rzeczywistości w sposób skrajnie pozytywny, dostrzeganiem w niej w głównej mierze prawidłowych stron.
HANNA KAMIŃSKA (psychoterapeutka, kulturoznawczymi):
„Błogość i ekstaza” jest dla Czytelników sprawdzianem umiejętności zachowania równowagi i dystansu, wyjątkowo w sytuacjach wyjątkowo trudnych, także wobec własnego cierpienia. Potrafisz zachować pogodę ducha podczas życiowych perypetii i śmiać się pomimo nieszczęścia? A może z lubością nurzasz się we własnej niedoli, zamęczając przy okazji otaczających Cię ludzi? Niezależnie czy jesteś Przebudzony (jak my wszyscy) tylko jeszcze o tym nie wiesz, czy też jesteś Przebudzony (jak my wszyscy), ale chwilowo o tym zapomniałeś – sięgnij po tę książkę i przejrzyj, gdzie leży klucz dostępu do obszaru błogości i ekstazy, który nieustannie masz w sobie.
ANNA SYNORADZKA (literaturoznawczymi, malarka):
Przeczytałam tę książkę w skomplikowanym momencie mojego życia. Czytając, delektowałam się typowo poczuciem humoru Autora, jednak do przedstawionej w Jego dziele wizji podchodziłam przy lekturze sceptycznie. Jakież było moje zdziwienie, a nade wszystko radość, gdy się okazało, że obcowanie z tym tekstem zaowocowało we mnie błyskotliwą wręcz zmianą samopoczucia, to znaczy nastawienia do spraw, które przedtem wydawały mi się problemami nie do pokonania! Ból zniknął! Lęk, strach i przerażenie zniknęły. Siły witalne wróciły. Takie jest moje doświadczenie i świadectwo po zapoznaniu się z książką, którą czytelnicy dziś uzyskują.”
PATRYCJA PRUCHNIK NITYA (autorka „Koniec wszelkich historii. Medytacje”):
Książka mądra i zabawna. Znakomite narzędzie do badania siebie.
ZOSIA I DAWID RZEPECCY:
Naprawdę fajnie się to czyta!
NOTA O AUTORZE. Bartosz M. Wrona – psychoterapeuta, lekarz-psychiatra, optymistyk, twórca jestdobrzyzmu. Jako psychoterapeuta stosuje równocześnie „tradycyjne” metody terapii jak i szanowane, choć mniej modne, techniki mające swoje korzenie w naukach wschodu (joga w tym zen, afirmacje, medytacje). Człowiek o szerokich, nowych horyzontach i niezwykłym poczuciu humoru, korzystający w swej praktyce z nauk takich mistrzów jak Osho, De Mello, Tolle.
Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 2017 roku nakładem Wydawnictwa Perspektywa.