Książka ta na zawsze zmieni sposób, w jaki patrzymy na czekające nas spotkanie, konferencję, uroczysty obiad, czy nieformalny grill w ogródku — wpłynie na to, jakimi jesteśmy gospodarzami, jak jeszcze pozwoli być bardziej uważnymi uczestnikami.
nieszablonowe kompendium ergonomicznej wiedzy dla osób zajmujących się organizacją różnych spotkań i wydarzeń. Czytelnik wyszuka tu nie tylko konkretne wskazówki, lecz też mnóstwo przykładów i anegdot z organizacji rozmaitego rodzaju wydarzeń, w różnorakich realiach i zróżnicowanych kulturach: żydowskiej, induskiej, amerykańskiej, francuskiej, japońskiej, jamajskiej.
Sposób, w jaki się spotykamy ma znaczenie. Spotkania wypełniają nam dni i określają kształt świata, w jakim żyjemy, w sferze prywatnej i publicznej. Spędzanie czasu z innymi kształtuje to, jak myślimy, czujemy i nadajemy sens rzeczywistości.
(…) Na podstawie zgromadzeń, w które byłam zaangażowana – niezależnie czy były to posiedzenia zarządu, czy przyjęcia urodzinowe – doszłam do jednego wniosku. To sposób, w jaki grupę zebrano decyduje o tym, co zachodzi między jej członkami i wpływa na końcowy rezultat spotkania; to nieduże na pozór detale koncepcyjne pozwalają na mu wzniesienie się na wyżyny.
Pisałam tę książkę z myślą o każdym, kto kiedykolwiek zastanawiał się, jak zamienić zwykłą chwilę spędzaną w gronie innych ludzi w czas wyraźny i niezapomniany. Spotkania rozkwitają, gdy zaangażowana jest w nie autentyczna myśl.
Kiedy zawierają (niejednokrotnie niewidoczną na pierwszy rzut oka) strukturę i gdy kierowany prawidłowymi intencjami gospodarz przejawia ciekawość i chęć, aby spróbować czegoś nowego. Ze wstępu