Celem książki jest prezentacja współczesnej sceny innowacji i analiza zjawisk, procesów, tendencji i uczestników na niej występujących. Autor omawia z zasady innowacje techniczne/technologiczne oraz zachowania przedsiębiorców-innowatorów i menedżerów innowacji w firmach.
Całościowe, holistyczne spojrzenie na procesy postępowe we współczesnej gospodarce ma formę dziesięciu pytań, przy czym każdemu z nich odpowiada jeden rozdział. Koncepcja sceny innowacji zakłada, iż występują na niej główni aktorzy oraz aktorzy drugoplanowi.
Każdy z nich ma określone role do odegrania i żadnego nie może zabraknąć, żeby „gra innowacyjna” przebiegała poprawnie i była efektywna. Współczesny obraz tej sceny nie jest klarowny, ponieważ jest on konsekwencją wielu światowych megatrendów występujących w pierwszych dwóch dekadach XXI wieku, a także podwójnego kryzysu (zdrowotnego i gospodarczego) spowodowanego pandemią koronawirusa.
W związku z tym pojawia się pytanie, na które musi odpowiedzieć przedsiębiorca/marka: Jak grać na współczesnej scenie innowacji? Autor, wybitny znawca tej gry, pomaga w uzyskaniu na nie odpowiedzi. Książka jest asygnowana dla studentów, doktorantów i pracowników nauki.
Może być przydatna dla innowatorów, przedsiębiorców, doradców biznesowych i technicznych, biznesmenów i menedżerów ds. Innowacji w korporacjach. Dodatkowo zainteresuje osoby zawodowo zajmujące się transferem technice i komercjalizacją wiedzy.
Po przeczytaniu tej szczególnie interesującej książki czytelnik będzie wiedział, jak powstają, rozwijają się i działają innowacje, a także – jak nimi zarządzać. Prof. Zw. Dr hab. Andrzej H. Jasiński – kierownik Zakładu Innowacji i Logistyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Jego zainteresowania badawcze obejmują: zarządzanie innowacjami i transferem technice, politykę innowacyjną, innowacje w kontekście marketingu, i marketing instytucjonalny. Autor i współautor kilkunastu książek z tej tematyki.
Przebywał jako Visiting Fellow na Uniwersytecie Sussex, Brighton, duża Brytania oraz jako Visiting Professor na Duquesne University, Pittsburgh, USA. Członek The Triple Helix Association (THA), The European Association of the Study on Science and Technology (EASST), The International Society for Professional Innovation Management (ISPIM) i The Public Communication of Science and Technology Network (PCST).
Jako ekspert OECD, Grupy Roboczej Komisji Europejskiej i NA-TO przebywał w różnych krajach świata. Kierował m.in. Kilkoma projektami badawczymi w ramach Programu Strategicznego postępowe systemy wspomagania technologicznego stabilnego rozwoju gospodarki, koordynowanego poprzez Instytut technologii Eksploatacji w Radomiu.